Wtorek 14 lutego upłynął w klasie 1a w kolorach czerwieni i atmosferze radości. A wszystko to z okazji Walentynek. Uczniowie z tej okazji rozmawiali o uczuciach, przyjaźni, miłości i koleżeństwie. Pracowali w grupach bawiąc się walentynkowymi wyrazami, wykonując serduszkowe doświadczenia oraz tworząc „pajęczą nić walentynkową” :). Na koniec dnia każdy miał okazję wykonać i ozdobić według własnych pomysłów walentynkową opaskę oraz zapozować do wspólnego walentynkowego zdjęcia. Uczniowie pamiętali też o przygotowaniu serduszek i kartek walentynkowych, które wrzucili do Klasowej Skrzynki Walentynkowej, aby wyrazić swoim kolegom i koleżankom swoją sympatię. To był bardzo miły dzień.
WALENTYNKI W KLASIE IA
- 10
Mobline Laboratoria Przyszłości
Dzisiaj, tj. 1 marca 2023r. odbyły się w naszej szkole warsztaty w ramach projektu „Mobilne Laboratoria Przyszłości”.
11Laboratoria Przyszłości to największa inwestycja w nowoczesną edukację. Korzystają z niej miliony uczniów w całym kraju, w tym również uczniowie naszej szkoły. Otrzymaliśmy nowoczesne wyposażenie takie jak drukarki 3D, gogle VR, roboty czy mikrokontrolery, ale także sprzęt audio-video, który wykorzystujemy już na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych.
Od początku września 16 ekip "Mobilnych Laboratoriów Przyszłości" wyruszyło w trasę, aby wspierać uczniów i nauczycieli w odkrywaniu szkolnych supermocy i rozwijaniu kompetencji przyszłości. Odwiedzili i naszą szkołę.
Dzisiaj uczniowie klas piątych i szóstej uczestniczyli w dwóch warsztatach prowadzonych przez edukatorów "Mobilnych Laboratoriów Przyszłości". Pierwsze zajęcia dotyczyczące druku 3D połączone były z ćwiczeniami z długopisami 3D. Drugi warsztat uczył korzystania z gogli VR. Edukatorzy przyjechali wyposażeni w niezbędny sprzęt i materiały do przeprowadzenia zajęć z uczniami. Zajęcia odbywały się w dwóch salach lekcyjnych, w grupach liczących 15 uczestników.
Klasy na nartach
Dnia 28 lutego 2023r. w ramach programu „Klasy na nartach” uczniowie ze naszej szkoły poznawali tajniki narciarstwa biegowego na Polanie Jakuszyckiej.
TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 13 – 17 LUTY 2023
Za nami 14 rocznica obchodów Tygodnia Bezpiecznego Internetu 2023!
Organizatorki wydarzenia p. Justyna Janowska i p. Mirosława Miarka przygotowały bogaty program obchodów pozwalający na różnorodne i aktywne uczestnictwo w akcji.
W tym roku projekt obejmował klasy od 2 do 8, a jego celem było poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu bezpieczeństwa w sieci.
Zgodnie z założeniem kampanii „działaliśmy razem” z Komenda Powiatową Policji w Nowym Tomyślu, którą reprezentowała Pani Anna Urbaniak oraz z Panem Dariuszem Borowskim ze Stowarzyszenia „Paruzja”.
12Podczas trwania projektu najmłodsi uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej poznali najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z internetu od swoich najstarszych kolegów i koleżanek. Z tej okazji najlepsi uczniowie klas 8 przygotowali dla nich plakaty, podzielili się zdobytą już wiedzą oraz udzielili maluchom wielu cennych wskazówek na temat, jak radzić sobie w Internecie. Klasy 4 natomiast zapoznały się z kulturą zachowania w sieci. Piątoklasiści zgłębili tematykę hej tu oraz jego skutków i konsekwencji. Uczniowie w klasie 6 poszerzyli wiadomości z zakresu bezpieczeństwa oraz konieczności zabezpieczania, aktualizowania i ochrony danych, oprogramowania na swoich urządzeniach. W klasie 7 przeprowadzono zajęcia dotyczące legalności oraz właściwego korzystania jak i pobierania różnych plików z sieci. Najstarsi uczniowie zapoznani zostali z wybranymi przepisami prawa dotyczącymi praw autorskich, ochrony danych i wizerunku.
W ramach projektu w szkole ogłoszono dla klas 4 – 8 konkurs plastyczno – techniczny na bohatera, który stoi na straży bezpieczeństwa w Internecie. Ilość prac oraz pomysłowość i kreatywność uczniów zaskoczyła i przerosła oczekiwania organizatorek konkursu. Po długich i burzliwych obradach komisja wyłoniła 8 prac, które otrzymały 1 – 3 miejsca oraz wyróżniła dodatkowo 5 prac. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pani Dyrektor Sylwii Czarneckiej dyplomy oraz nagrody, które zasponsorowali: pani Beata Rau – Moćko, pani Justyna Janowska oraz Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej.
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego przedsięwzięcia oraz uczniom za ich zaangażowanie i rodzicom za wsparcie i pomoc.
Wszystkie prace można podziwiać w bibliotece szkolnej do końca lutego br.
Nowe gry na świetlicy :)
Rada Rodziców zakupiła na świetlicę gry planszowe i inne przydatne dzieciom akcesoria aby umilić im czas tutaj spędzany. Serdecznie dziękujemy!
Zbiórka karmy
Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę karmy dla Schroniska "Łapa".
Informacje dotyczące zbiórki:
- zbieramy karmę typu: Josera, Britt, Bosch, Dolina Noteci, Animonda i Rocco;
- zbiórka będzie trwać przez 3 dni, od 22 - 24 lutego 2023r., w godz. 7.30 - 8.00;
- miejsce zbiórki: hol w budynku byłego Gimnazjum.
Bogowie … w naszej szkole!
Dzień przed feriami, w piątek 27 stycznia 2023r. , młodzież z klasy Vb wzięła udział w nietypowej lekcji języka polskiego.
3W ramach podsumowania działu ,,Herosi mitów i legend’’ każdy uczeń przebrał się za wskazaną przez nauczycielkę języka polskiego- p. Mirosławę Szymczak-Ratajczak postać z mitologii greckiej. Dodatkowo trzeba było zaprezentować danego bohatera, opisując jego historię i atrybuty.
Wszyscy uczniowie wzorowo wywiązali się z powierzonego im zadania. A zdobyte oceny z pewnością wzbudzą uczucie satysfakcji…
Podsumowanie akcji "Kiermasz książek dla Klaudii"
Akcja trwała w naszej szkole zaledwie trzy dni, a udało się zebrać całkiem sporo książek. Zostały one przekazane fundacji Radość z Uśmiechu. Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję serdecznie dziękujemy.
Podsumowanie zbiórki nakrętek
Miło nam poinformować, że w pierwszej zbiórce zorganizowanej w tym roku udało nam sie zebrać 88,5kg nakrętek. Kolejna taka zbiórka odbędzie się w marcu.
Życzenia świąteczne
Szkolny Kabel nr 2
- 15
Warsztaty plastyczno – techniczne w klasie 1a
- 12
Okres przedświąteczny to cudowny czas, czas na zadumę, niecierpliwe oczekiwanie na rodzinne chwile... i integrację. Cudownych rodziców w naszej szkole mamy... To nie przesada... A łatwo można ich znaleźć w klasie 1a. Są pełni pomysłów, aktywni, chętni do działań. Tematyka świąt sprzyja pomysłom, dlatego uczniowie, dzięki inicjatywie rodziców mogli uczestniczyć w warsztatach plastyczno - technicznych, podczas których wykonali urocze BAŁWANKI. Zajęcia poprowadziła Pani Aneta – mama Mikołaja, z pomocą mamy Małgosi. Wykonane prace dzieci przekazały szkole na świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy. Organizacja spotkania zaliczona na szóstkę. Brawo dzieci, brawo rodzice! :)
XI Koncert Bożonarodzeniowy 2022
- 18
Robótki ręczne
Od września w szkole trwają zajęcia nauki szydełkowania. Uczniowie uczą się jak zrobić oczko, łańcuszek, półsłupek i słupek by mogły potem powstać ciekawe prace, np. marchewki, pietruszki, buraczki, kalarepki, torebki, bałwanki, opaski, pszczółki, reniferki i serwetki. Okazuje się, że jest to ciekawa i atrakcyjna forma spędzania czasu nie tylko w szkole, ale również na długie jesienno - zimowe wieczory.
11
ZAPRASZAMY NA KONCERT BOŻONARODZENIOWY
Mikołajki
Za sprawą Rady Rodziców naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj i obdarował i tych dużych, i tych małych. Wszystkie dzieci BARDZO DZIĘKUJĄ :)
22
Wyjazd klas pierwszych do Muzeum Czekolady
- 82
2 grudnia br uczniowie klasy 1a oraz 1 b wybrali się na warsztaty mikołajkowe do Muzeum Czekolady w Poznaniu. Każdy uczestnik otrzymał strój deseranta - fartuch i czapkę kucharską, w którym tworzył własną tabliczkę czekolady w formie choinki, zdobioną ulubionymi dodatkami. Dzieci mogły użyć do tego kolorowych cukierków, żelków, wiórków kokosowych i innych smakowitości. Ponadto w trakcie warsztatów uczestnicy mieli okazję obejrzeć film dotyczący procesu powstawania czekolady – od plantacji do tabliczki. Degustowali ziarna kakao oraz różnych czekolad. Na koniec można było zakupić w sklepiku słodkości. Po skończonych warsztatach, dzieci pełne energii, udały się na Stary Rynek podziwiać Ratusz oraz trykające się Koziołki poznańskie. Wyjazd uczniom bardzo się podobał. Nauka sprawiła im wiele radości. Poznali, że można się uczyć bawiąc.
Zaczarowany świat magii i wróżb - Andrzejki w klasach I-III
- 35
Dni 29 i 30 listopada w naszej szkole przebiegały pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana, klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru i szukał przyszłości w kształtach wylanych z wosku. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa, w której wszyscy uczniowie wzięli chętnie i aktywnie udział.
Obchody Dnia Pluszowego Misia w klasach I - III
- 5
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
W związku ze świętem misia uczniowie klas młodszych organizowali obchody tego dnia w swoich klasach, podczas których nie zabrakło atrakcji, a wychowawczynie upamiętniły ten miły dzień w postaci pamiątkowych zdjęć. Tego dnia uczniowie mieli okazję do wspólnych rozmów na temat pluszowych przytulanek, ulubionych misiów; słuchania opowiadań, których bohaterami były misie; wspólnego śpiewania piosenek o misiach, a także przepięknych prac plastycznych dotyczących bohatera dzisiejszego święta.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Otwarcie lodowiska w Nowym Tomyślu
Archiwum Aktualności