• TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU  13 – 17 LUTY 2023
          • TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 13 – 17 LUTY 2023

• Za nami 14 rocznica obchodów Tygodnia Bezpiecznego Internetu 2023!

Organizatorki wydarzenia p.  Justyna Janowska i p. Mirosława Miarka przygotowały bogaty program obchodów pozwalający na różnorodne i aktywne uczestnictwo w akcji.

W tym roku projekt obejmował klasy od 2 do 8, a jego celem było poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu bezpieczeństwa w sieci.

Zgodnie z założeniem kampanii „działaliśmy  razem” z Komenda Powiatową Policji w Nowym Tomyślu, którą reprezentowała Pani Anna Urbaniak oraz z Panem Dariuszem Borowskim ze Stowarzyszenia „Paruzja”.

Podczas trwania projektu najmłodsi uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej poznali najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z internetu od swoich najstarszych kolegów i koleżanek. Z tej okazji najlepsi uczniowie klas 8 przygotowali dla nich plakaty, podzielili się zdobytą już wiedzą oraz udzielili maluchom wielu cennych wskazówek na temat, jak radzić sobie w Internecie. Klasy 4 natomiast zapoznały się z kulturą zachowania w sieci. Piątoklasiści zgłębili tematykę hej tu oraz jego skutków i konsekwencji. Uczniowie w klasie 6 poszerzyli wiadomości z zakresu bezpieczeństwa oraz konieczności zabezpieczania, aktualizowania i ochrony danych, oprogramowania na swoich urządzeniach. W klasie 7 przeprowadzono zajęcia dotyczące legalności oraz właściwego korzystania jak i pobierania różnych plików z sieci. Najstarsi uczniowie zapoznani zostali z wybranymi przepisami prawa dotyczącymi praw autorskich, ochrony danych i wizerunku.

W ramach projektu w szkole ogłoszono dla klas 4 – 8 konkurs plastyczno – techniczny na bohatera, który stoi na straży bezpieczeństwa w Internecie. Ilość prac oraz pomysłowość i kreatywność uczniów zaskoczyła i przerosła oczekiwania organizatorek konkursu. Po długich i burzliwych obradach komisja wyłoniła 8 prac, które otrzymały 1 – 3 miejsca oraz wyróżniła dodatkowo 5 prac. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pani Dyrektor Sylwii Czarneckiej dyplomy oraz nagrody, które zasponsorowali: pani Beata Rau – Moćko, pani Justyna Janowska oraz Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego przedsięwzięcia oraz uczniom za ich zaangażowanie i rodzicom za wsparcie i pomoc.

Wszystkie prace można podziwiać w bibliotece szkolnej do końca lutego br.

• Nowe gry na świetlicy :)

• Rada Rodziców zakupiła na świetlicę gry planszowe i inne przydatne dzieciom akcesoria aby umilić im czas tutaj spędzany. Serdecznie dziękujemy!

• Zbiórka karmy

• Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę karmy dla Schroniska "Łapa".

Informacje dotyczące zbiórki:

• zbieramy karmę typu: Josera, Britt, Bosch, Dolina Noteci, Animonda i Rocco;
            • zbiórka będzie trwać przez 3 dni, od 22 - 24 lutego 2023r., w godz. 7.30 - 8.00;
            • miejsce zbiórki: hol w budynku byłego Gimnazjum.
          • Bogowie … w naszej szkole!

• Dzień przed feriami, w piątek 27 stycznia 2023r. , młodzież z klasy Vb wzięła udział w nietypowej lekcji języka polskiego.

W ramach podsumowania działu ,,Herosi mitów i legend’’ każdy uczeń przebrał się za wskazaną przez nauczycielkę języka polskiego- p. Mirosławę Szymczak-Ratajczak postać z mitologii greckiej. Dodatkowo trzeba było zaprezentować danego bohatera, opisując jego historię i atrybuty.

Wszyscy uczniowie wzorowo wywiązali się z powierzonego im zadania. A zdobyte oceny z pewnością wzbudzą uczucie satysfakcji…