• Informacje o oddziałach przedszkolnych w roku szkolnym 2023/2024

• Przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej  funkcjonują oddziały przedszkolne. W szkole jest 7 oddziałów przedszkolnych, do których  uczęszcza 165 dzieci. Budynek  przedszkolny ma  własny plac zabaw pozwalający dzieciom bezpiecznie spędzić czas na świeżym powietrzu. Posiłki dla dzieci zapewniamy w formie cateringu. Budynek i sale zajęć są nowoczesne, dobrze wyposażone, umożliwiające dzieciom prawidłowy i wszechstronny rozwój. Organizację wewnętrzną  oddziałów przedszkolnych oraz strukturę i sposób działania określa Statut Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej.

W przedszkolach prowadzonych przez Gminę Nowy Tomyśl zapewnia się  5 godz. bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki. Budynek przedszkolny  posiada kontrolę dostępu -  wejście do przedszkola możliwe jest tylko poprzez użycie odpowiednich czipów, które zakupują rodzice.

Godziny otwarcia oddziałów przedszkolnych od Pn.- Pt. 6:30 - 16:30.

Czas schodzenia się dzieci – do godziny 8:00 .

W godzinach od 6:30 do godz. 7:30 dzieci schodzą się i oczekują na zajęcia w jednej grupie . O godzinie 7:30 dzieci rozchodzą się do swoich grup. Jeżeli zależy Państwu, by dzieci nie miały kontaktu z dziećmi z innych grup proponujemy przyprowadzać je do przedszkola w godz. od 7:30 do godz. 15:30. Po godzinie 15:30 dzieci ponownie schodzą się do jednej grupy i oczekują na odbiór .

Zajęcia dodatkowe (bezpłatne):

• j. angielski
        • religia - na wniosek rodziców
        • zajęcia z logopedą
        • rewalidacja

Opieka higienistki:

• 1 raz w miesiącu (druga środa miesiąca) od 11:30 do 14:00

Wyprawka przedszkolaka rok szkolny 2023/24:

• worek z ubraniami na przebranie (majtki, spodnie, koszulka, skarpetki + mały ręcznik), worek proszę podpisać;
        • worek foliowy na brudną odzież najlepiej na suwak;
        • obuwie zmienne do przedszkola;
        • teczka z gumką;
        • kocyk i poduszeczka dla dzieci leżakujących (grupa Żabki i grupa Myszki);
        • 1 kartonik chusteczek higienicznych;
        • butelka z niegazowaną wodą, bezsmakową (mineralna, przegotowana).

Wszystkie rzeczy proszę podpisać.

Przedszkole jest wyposażone w ręczniki papierowe do wycierania rąk.