• Luty w grupie Myszki

• 09.02.2024 10:54
        • Karnawał to piękna tradycja przepełniona muzyką, tańcem, zabawą. Na balu, dzieci wcieliły się w przeróżne postacie. Nie zabrakło bohaterów baśni, superbohaterów, zwierząt i przedstawicieli różnych zawodów. Przebierańcy świetnie się bawili. Skoczna muzyka wszystkich zachęciła do tańca! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie przepięknych strojów!

• Styczeń w grupie Myszki

• 02.02.2024 10:50
        • 21 i 22 stycznia – Dzień Babci i Dzień Dziadka, to niezwykłe dni pełne uśmiechów i wzruszeń. Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w życiu i serduszku każdego dziecka. Podczas występów artystycznych dzieci dały z siebie wszystko. Na laurkach przygotowanych przez maluchy znalazł się słoń – symbol szczęścia, którego życzymy wszystkim kochanym Babciom i drogim Dziadkom!

• Grudzień w Myszkach

• 01.02.2024 13:43
        • Niespodziewanie w naszej sali pojawiła się choinka! Dzieci bardzo chętnie pomagały w zawieszaniu bombek na jej gałązkach. Kilka dni później Myszki odnalazły przy świątecznym drzewku prezenty. Były to niespodzianki od Świętego Mikołaja, który ze względu na ogrom pracy mógł z dziećmi pozostać tylko krótką chwilkę. W Czekoladowym Autobusie czas upłynął nam równie szybko ale za to bardzo smacznie! Natomiast bardzo pracowity poranek spędziliśmy z rodzicami. W naszej sali powstały przepiękne świąteczne stroiki. Spotkanie z rodzicami umilił krótki występ artystyczny dzieci. Bombki wykonane przez Myszki z rodzii w domu trafiły na bożonarodzeniowy kiermasz Grudzień zakończyła wspólna wigilia – uroczysty obiad, przed którym Myszki miały spotkanie z Gwiazdorem. Tego dnia grupa brała udział w przeglądzie piosenki świątecznej. Występ dzieci był bardzo udany!

• Listopad w grupie "Myszki"

• 01.02.2024 13:29
        • Dzień Postaci z Bajek był dniem pełnym wrażeń. Dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt.: „Jaś i Małgosia” w wykonaniu swoich pań. Myszki Wysłuchały fragmentów ulubionych baśni, rozpoznawały bajkowe postacie i bawiły się w teatr.

W przedszkolu od najmłodszych lat dzieci uczą się patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz szacunku dla polskich symboli narodowych, dlatego też 10 listopada Myszki wzięły udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Przed uroczystym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” odbył się przegląd piosenki patriotycznej, w którym zaprezentowała się grupa Myszki”.

W listopadzie odbyła się ważna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla Myszek, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Pani Dyrektor kładąc na ramieniu każdego dziecka „czarodziejską kredkę” dokonała uroczystego pasowania.

Pod koniec listopada dzieci poznały historię Pluszowego Misia a na zajęciach plastycznych malowały widelcem tak, by powstał z miś! Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ukochanym pluszakiem. Niespodzianką okazała się wizyta pani krawcowej. Pani Karolina Knop pokazała dzieciom, w jaki sposób można uszyć misia z materiału.

• Październik w grupie Myszki

• 31.10.2023 11:00
        • 5 października obchodziliśmy Dzień Jabłka. Dzieci poznawały jabłka i ich odmiany. Nie obyło się bez kształtowania pojęć matematycznych z wykorzystaniem naturalnych okazów. Maluchy chętnie rozpoznawały i określały kształt, zapach, kolor, smak. Ponadto, wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce, a także zagadki i działania matematyczne. Dzieci świetnie poradziły sobie z przeliczaniem i porównywaniem jabłek. Na koniec, pod okiem pani Ali i wychowawczyni dzieci przygotowywały pyszny sok jabłkowy.

Wielką niespodzianką dla Myszek, dzieci z całego przedszkola oraz z klasy VIb okazał się koncert perkusyjny zorganizowany z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gościliśmy także panią dyrektor Sylwię Czarnecką. Młody perkusista – Miron Rybarczyk zapoznał dzieci z budową oraz brzmieniem instrumentu. Wszyscy uczestnicy bardzo aktywnie włączyli się w przebieg koncertu – śpiewali popularne utwory i tańczyli do granej muzyki. Zabawa była wyśmienita!!!

Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią - nieważne. Każdy z nich obchodził 25 października swoje święto - Dzień Kundelka. Nasze przedszkolaki przyniosły swoich pluszowych przyjaciół, zdjęcia swoich czworonożnych pupili i książki. Każdy zaprezentował swojego pieska Naszym gościem była pani Małgorzata Górniaczyk, od której dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzęciem i co jest mu potrzebne do codziennej pielęgnacji. Wiemy, że pies to nie zabawka, zasługuje na uwagę i miłość!