• Czerwiec u Myszek

• 05.07.2023 12:31
        • 1 czerwca Dzień Dziecka to dzień bardzo ważny i długo wyczekiwany przez najmłodszych. Tego dnia w naszym przedszkolu odbyły się zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci otrzymały upominki oraz słodkości. 18 czerwca w Wiejskim Domu Kultury odbył się Festyn Rodzinny. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności przed publicznością. Zaśpiewały, zatańczyły. 23 czerwca Dzień Taty. W tym dniu dzieci przygotowały laurki oraz zdjęcia. Koniec roku to czas, w którym dzieci otrzymały dyplomy oraz zabawki do piaskownicy przygotowane przez rodziców. W czerwcu zakończyliśmy projekt edukacyjny pt. „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Podsumowaniem projektu był konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel miś”. Dzieci przy pomocy rodziców wykonały piękne prace. Za udział w konkursie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody. Drodzy Rodzice,bardzo serdecznie dziękuję za ten wspólnie spędzony rok, za współpracę, życzę udanych i bezpiecznych wakacji.

• Maj w Myszkach

• 15.06.2023 18:22
          • 26 maja obchodziliśmy święto „Dzień mamy”. Dzieci z tej okazji wykonały przepiękne laurki ,nauczyły się piosenki oraz wiersza.  Tego dnia odwiedzili nas goście - strażacy z Zawodowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.  Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wozy strażackie  oraz wyposażenie jakim dysponują strażacy. Dzieci przymierzały hełm strażacki, a także wchodziły do wozu strażackiego, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy.
            11 maja  wybraliśmy się do Biblioteki na spotkanie z  Panią bibliotekarką, która w kilku zdaniach opowiedziała na czym polega jej praca, dzieci słuchały bajek czytanych przez panią. Dzieci mogły obejrzeć książeczki, na koniec kolorowały kolorowanki.
            Maj to miesiąc, w którym dzieci poznały łąkę oraz zwierzęta mieszkające na niej. Wykonywały ciekawe prace plastyczne rozwijając motorykę małą. Przeliczały oraz klasyfikowały wg kryterium.

• Kwiecień w Myszkach

• 13.05.2023 20:26
        • Na początku kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się Warsztaty Wielkanocne pt.: "Kolorowa Wielkanoc", w których uczestniczyli rodzice ze swoimi dziećmi. Dzieci razem z rodzicami wykonały świąteczne ozdoby. 5 kwietnia zawitał do nas Zajączek,który pozostawił niespodzianki w koszyczkach dzieci wokół przedszkola. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie paczek dla dzieci. W kwietniu odbyły się zajęcia praktyczne dotyczące sadzenia roślin. Dzieci sadziły szczypiorek, rzeżuchę oraz fasolę. 21 kwietnia obchodziliśmy - Dzień Ziemi. Rozmawialiśmy o tym, jak należy dbać o naszą planetę i ją chronić. Przedszkolaki obejrzały krótki film edukacyjny, przypomniały sobie o podstawowych zasadach segregacji śmieci. Wykonały pracę plastyczną, oraz spacerowały po ekologicznym torze przeszkód. Ostatni tydzień kwietnia poświęcony był naszej Ojczyźnie. Dzieci utrwaliły symbole narodowe, odśpiewały hymn polski, zapoznały się ze stolicą Polski Warszawą, oglądając film edukacyjny.

• Marzec w "Myszkch"

• 28.04.2023 10:19
        • Marzec to dzień wielu wydarzeń w grupie „Myszki”. 8 marca dziewczynki obchodziły „Dzień Kobiet”. Chłopcy przygotowali piękne laurki oraz słodki poczęstunek babeczki. Tego dnia razem z paniami z grupy „Żabki” przygotowałyśmy teatrzyk dla dzieci pt. „Kopciuszek”. Był to dzień radosny i pełen niespodzianek. 15 marca obchodziliśmy nietypowe święto „Dzień piekarzy i cukierników”. To oni dbają abyśmy codziennie rano mogli kupić świeże i ciepłe pieczywo. Tego dnia wszyscy zamieniliśmy się w piekarzy, poznaliśmy etapy pieczenia chleba , a następnie upiekliśmy chleb bananowy. Na koniec dnia każde dziecko ulepiło z masy solnej bułeczki i rogaliki.21 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Pierwszy Dzień Wiosny" oraz "Dzień Kolorowej Skarpetki" - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności dzieci założyły kolorowe skarpetki nie do pary. Przed południem całe przedszkole wyruszyło kolorowym korowodem powitać wiosnę. Pod koniec marca 24 gościliśmy ratownika medycznego. Dzieci zapoznały się z pracą ratownika medycznego, dowiedziały się w jaki sposób należy udzielić pierwszej pomocy.

• Luty w grupie "Myszki"

• 12.03.2023 13:55
        • Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek.Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom . 14 lutego dzieci obchodziły walentynki podczas, których lepiły piękne serca z masy solnej dla swoich rodziców. Na koniec dnia wykonano pamiątkowe zdjęcia. 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzieci podczas zajęć poszerzały wiedzę o tych przerażających gadach, które miliony lat temu panowały na Ziemi. Dzieci wyruszyły w podróż do prehistorycznych czasów, aby poprzez zabawy i zadania edukacyjne poznać życie dinozaurów. Przedszkolaki poznały ciekawostki o dinozaurach oraz dowiedziały się kim jest paleontolog. Wykonały wiele prac plastycznych wykorzystując przy tym różne materiały. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat. Myszki uczestniczyły w prelekcji edukacyjnej ,,Oceanarium w technologii 360stopni- wiedza o życiu na Ziemi.