• Styczeń w grupie "Myszki"

• 09.02.2023 14:36
        • Styczeń to miesiąc, w którym 21-22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. To dni pełne radości. Wnuki przygotowały na ten dzień laurki w postaci serc. Nauczyły się piosenki oraz wierszyka, by móc podziękować im za miłość. W styczniu omawialiśmy również tematykę związaną z karnawałem. W tym tygodniu odbyły się zabawy przy muzyce z balonami, dzieci wykonały maski karnawałowe,a także, ozdabiały pączki wg własnego pomysłu z wykorzystaniem bibuły. W styczniu mówiliśmy również o ptakach, które przylatują na zimę. Podczas spaceru wokół przedszkola, udaliśmy się do karmnika, aby zostawić ziarenka dla ptaków. Razem w grupie układaliśmy karmnik z klocków, klasyfikowaliśmy „ptaki” wg kolorów, przeliczaliśmy je. Na koniec zrobiliśmy prace plastyczną, wyklejaliśmy sikorkę plasteliną, ćwicząc w ten sposób motorykę małą.

• Grudzień w Myszkach

• 15.01.2023 20:21
        • 6 grudnia  to dzień bardzo ważny dla przedszkolaków „Mikołajki”. Tego dnia do naszego przedszkola zawitał długo oczekiwany gość. Był to Mikołaj ze swoimi pomocnicami. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. 15 grudnia odwiedziły nas uczennice naszej szkoły – "Mikołajki", które przeczytały przedszkolakom bajkę o tematyce świątecznej oraz przygotowały świąteczne kolorowanki. 21 grudnia niespodziewanie odwiedził nas Gwiazdor z workiem pełnym prezentów. Dzieci zaśpiewały piosenkę,którą przez cały tydzień się uczyły. Podsumowaniem tego spotkania były wspólne zdjęcia. Następnego dnia w naszej grupie odbyła się Wigilia. Podczas wigilii dzieci składały sobie życzenia dzieląc się opłatkiem, śpiewały wspólnie kolędy i pastorałki. Był to czas pełen radości.

• Listopad w grupie "Myszki"

• 12.12.2022 19:10
        • Listopad był miesiącem pełnym wrażeń. 3 listopada odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Był to bardzo ważny i stresujący dzień w życiu zarówno każdego przedszkolaka jak i rodzica. Dzieci mimo pierwszego publicznego występu poradziły sobie doskonale, przełamały swoją nieśmiałość.5 listopada dzieci z grupy „Myszek” uczestniczyły w pokazie mody z okazji „Dnia Postaci z Bajek”. Kibicowały swoim starszym kolegom i koleżankom z innych grup przedszkolnych. 10 listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki wzięły udział w akcji " Szkoła do hymnu". O godz. 11:11 wszystkie dzieci wspólnie odśpiewały Hymn Polski  "Mazurka Dąbrowskiego". 17 listopada przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego, przypomnienie podstawowych zasad zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz przybliżenie dzieciom zawodu jakim jest policjant. 25 listopada  obchodziliśmy "Dzień Pluszowego Misia". Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego misia. Dzieci bawiły się do muzyki pt.” Pluszowy miś”, Stary niedźwiedź” itp. Składały puzzle przedstawiające misia. Tego dnia Myszki wybrały się również do biblioteki. Pani Mirka opowiedziała historię powstania pluszowego misia, zaprezentowała kilka książek, w których bohaterami są misie. Podsumowaniem spotkania było wysłuchanie bajki, oraz pokolorowanie ilustracji przedstawiających misie. Po powrocie do przedszkola na dzieci czekała niespodzianka, bajkowy miś, który razem z dziećmi tańczył i bawił się w rytm muzyki. Na koniec spotkania zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcia.

• Październik w grupie  "Myszki"
        • Październik w grupie "Myszki"

• 06.11.2022 12:40
        • Październik to miesiąc, który przyniósł nam sporo atrakcji. Na początku października odwiedziła nas pani Karolina, która jest krawcową. Razem z dziećmi uszyliśmy misia, któremu nadaliśmy imię Tobiś. Dzieci poznały etapy powstawania pluszaków.  11 października  obchodziliśmy "Święto Pieczonego Ziemniaka". Przedszkolaki z pomocą rodziców  wykonały przepiękne "Ziemniaki-Cudaki", które można było podziwiać w holu przedszkola. Tego dnia odbyły się zabawy z ziemniakiem, dzieci uczestniczyły w konkurencjach sportowych. Było dużo śmiechu i radości. Podsumowaniem tego wspaniałego dnia były kiełbaski z ogniska oraz uwielbiane przez dzieci frytki.  28 października świętowaliśmy pomarańczowy "Dzień Dyni". Wszystkie dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo. Dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, z której można przygotować wiele dań. Grupa "Biedronki"🐞 i "Myszki"🐭 zrobiły pyszne dyniowo-bananowe babeczki z niespodzianką w środku, które wszystkim smakowały. Dzieci brały udział w  zabawach z dyniami: tunel, kręglę, dynia parzy…”, samodzielnie składały puzzle przedstawiające dynię.  Na koniec dnia zrobiliśmy  zabawne zdjęcia w naszej dyniowej fotobudce. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń.