• Marzec w grupie "Motylki"

• 07.04.2024 19:45
        • 8 marca „Dzień Kobiet” to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. „Święto Kobiet”, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek upominki i laurki. Tańce uczyniły ten dzień wyjątkowym. W tym roku „Święta Wielkanocne” obchodziliśmy w marcu. Razem z dziećmi przygotowałyśmy piękne palmy wielkanocne, które dzieci mogły zabrać ze sobą do domu. Nie obyło się oczywiście bez „Zajączka”, na którego dzieci z niecierpliwością czekały. Koszyczki razem z upominkami dzieci szukały na boisku wśród drzew. Radość była ogromna. W marcu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Zajączek Wielkanocny”. Prace dzieci zostały zaprezentowane na holu przedszkola. Każde dziecko otrzymało nagrodę oraz dyplom za udział w  konkursie. 21 marca obchodziliśmy „Pierwszy dzień Wiosny” . Razem z innymi grupami przywitaliśmy wiosnę w pochodzie w pobliżu przedszkola. Grając na instrumentach i śpiewając wiosenne piosenki. 21 marca to „Światowy Dzień Zespołu Downa”. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. W tym dnia dzieci przyszły ubrane w kolorowych skarpetkach okazując  w ten sposób naszą solidarność z osobami z zespołem Downa
        • Luty w Motylkach

• 10.03.2024 17:34
        • Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci z przedszkola w Borui Kościelnej. 8 lutego podczas balu karnawałowego przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom. Dzieci świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca. Serdecznie dziękujemy rodzicom Jasia R. za miło spędzony czas oraz wspaniałą zabawę. Dziękuję również wszystkim rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci. Dzień później obchodziliśmy „Dzień pizzy”. Dzieci miały możliwość przygotować własnoręcznie swoje mini pizze, z ulubionych składników, które oczywiście potem konsumowały. W lutym wybraliśmy się z grupą do biblioteki na zajęcia dotyczące książki. Pani Mirka zaprezentowała dzieciom poszczególne etapy powstawania książki, przeczytała im bajkę pt. „Stoliczku nakryj się”. Dzieci na koniec mogły zilustrować swoją wybraną, ulubioną książkę.

• Styczeń w grupie "Motylki"

• 02.02.2024 10:14
        • Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola 23 stycznia gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełna uśmiechu, radości i dumy. W styczniu również obchodziliśmy urodziny kolegi z grupy. Dzieci przygotowały wspólną laurkę dla Juliana.

• Grudzień w grupie "Motylki"

• 30.12.2023 19:13
        • Grudzień to miesiąc, na który czeka każde dziecko. 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany przez dzieci gość – Święty Mikołaj. Przyjechał on do nas z workami pełnymi prezentów dla naszych przedszkolaków. 12 grudnia przyjechał do przedszkola „Autobus Czekoladowy” . Tego dnia każda z grup zapoznała się z produkcją czekolady. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i wykonywały swoje czekoladki. Następnego dnia w grupie odbyły się świąteczne warsztaty z udziałem rodziców. Dzieci razem z rodzicami wykonały gwiazdy oraz kartki świąteczne i bombki. Nie odbyło się oczywiście od zaprezentowania krótkiego występu dla rodziców z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W piątek razem z dziećmi piekliśmy pierniki. Tydzień później odbyła się Wigilia oraz udział w przeglądzie piosenki świątecznej. Był to magiczny czas dla dzieci jak i pań.

• Listopad w grupie "Motylki"

• 03.12.2023 11:23
        • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Z tej okazji 4 listopada dzieci z naszego przedszkola wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. „Jaś i Małgosi”, uczestniczyły w konkursach oraz quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały bajkowe puzzle. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy oraz rozbudził w dzieciach optymizm i radość. Uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem. 11 listopada to ważne Święto Narodowe,  Święto Niepodległości, które obchodziliśmy 10 listopada  w naszym przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki przyłączyły się do akcji „Do hymnu”.Tego dnia odbył się przegląd piosenki patriotycznej, którą zaprezentowały wszystkie grupy. Podczas tygodniowej tematyki o naszym kraju ,dzieci utrwaliły symbole narodowe, poznały legendy, uczestniczyły w pracach plastycznych.