• Pożegnanie Przedszkola

• 28.06.2022 16:33
        •

Nasza grupa spotkała się na ostatniej w tym roku szkolnym uroczystości – uroczystości pożegnania przedszkola. Dzieci po wakacjach rozpoczną edukację w szkole. Przyjaźnie, które narodziły się w przedszkolu, to cenny skarb, który ze sobą zabiorą. To, czego nauczyli się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń: pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza książka, pierwsza ocena ich pracy. To niezatarte wspomnienia ich dzieciństwa, ważne…. a może nawet najważniejsze.

• "Przedszkoliada" w Nowym Tomyślu

• 09.06.2022 19:51
        • 08 czerwca na stadionie w Nowym Tomyślu odbyła się „Przedszkoliada” sportowa. Reprezentantami naszego przedszkola były dzieci z grupy „Pszczółek” i „Krasnali”. Celem tego spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia oraz sprawności fizycznej. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych konkurencjach. Grupa z przedszkola w Borui Kościelnej zajęła III miejsce w zawodach. Każdy uczestnik spotkania otrzymał słodki poczęstunek. Było bardzo dużo zabawy, sportowych emocji i oczywiście dużo uśmiechów. Wielkie brawa i gratulacje dla naszych przedszkolnych sportowców.

• Wycieczka Pszczółek i Krasnali do Stajni w Borui Kościelnej

• 09.06.2022 19:36
        • 03 czerwca w grupie „Pszczółek” i „Krasnali” zorganizowano wycieczkę do Stajni w Borui Kościelnej. Dzieci mieli możliwość przejażdżki bryczkami przez nasz las. Z zaciekawieniem oglądali piękną przyrodę, zachwycające zmiany zachodzące w lesie oraz słuchali uspokajającego śpiewu ptaków. Udało im się spotkać wiewiórki, zające, sarny, wiele ptaków. Na stajni odbyły się gry i zabawy sportowe, w których obie grupy ze sobą rywalizowały. Potem przyszedł czas na smażenie kiełbasek i słodki poczęstunek. Humory i pogoda dopisywały wszystkim. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za zaproszenie.

• 02.06.2022 11:01
        • Dzień Dziecka to niewątpliwie jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci momentów w roku. Jest to bowiem nie tylko czas prezentów, ale także moc rozmaitych atrakcji. Z tej okazji niespodzianki dla swoich pociech szykują przede wszystkim rodzice, ale również nauczyciele i wychowawcy z przedszkola robią, co mogą, aby maksymalnie wypełnić ten dzień wesołymi atrakcjami, wspólną zabawą i śmiechem. Dzięki takiej odskoczni od tradycyjnych zajęć, dzieci mogą poczuć się wyjątkowo i na dłużej zapamiętać tę datę! 1 czerwca rozpoczął się od podchodów. Wiele radości przedszkolakom sprawiło pozostawianie strzałek na drodze oraz kopert z zadaniami. Na placu odbyły się tańce, zabawy ze śpiewem, a także przedstawienie przez młodsze grupy zadań, które były zawarte w kopertach. Na placu dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz lody. Ten dzień był pełen radości.