• Dzień Pluszowego Misia w Pszczółkach

• 28.11.2021 10:33
        • 25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy muzyczno- ruchowe, plastyczne, oraz zabawy matematyczne.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawiło dzieciom przybycie „prawdziwego” misia, którego zaproszono do wspólnej  zabawy „Stary niedźwiedź”. Razem z misiem wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.

• 11 Listopad Narodowe Święto Niepodległości

• 13.11.2021 22:22
        • Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Pszczółki uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych. Tego dnia wzięliśmy również udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Dzieci z Panią Magdą dokładnie o godz. 11:11 wspólnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości. Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków. Pod koniec tak ważnego dnia dzieci upiekły pyszne  rogaliki.

• 07.11.2021 13:42
        • 5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt –Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzień ten  jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.  Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin Walta Disney’a. Tego dnia Pszczółki rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe, na podstawie ilustracji opowiadały o swoich ulubionych bohaterach, rysowały i kolorowały bohaterów różnych bajek, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie na ściance przygotowanej specjalnie na tę okazję.

• Dzień Jeża w Pszczółkach

• 07.11.2021 13:13
        • Dzień Jeża w przedszkolu to świetna okazja, by tego dnia uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach , wierszach, książeczkach, dlatego nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Pszczółki  w tym roku ten dzień obchodziły trochę  wcześniej. Wysłuchały opowiadania Jak kolczatek szukał mieszkania, uczestniczyły w zabawach ruchowych z gazetami, obejrzały prezentację multimedialną na temat życia jeży w przyrodzie,  podsumowaniem tego dnia było wykonanie jeży z masy solnej, które dzieci mogły zabrać do domu.
        • Dzień Chleba

• 17.10.2021 12:17
        • W dniu 15 października Pszczółki obchodziły Dzień Chleba. Obejrzały prezentację multimedialną, w której  poznały historię i proces powstawania chleba. Dowiedziały się także, jak powstaje mąka oraz na czym polega praca piekarza. Zapoznały się z różnymi rodzajami chleba oraz składnikami potrzebnymi do jego wypieku. Tego dnia dzieci piekły chlebek bananowy