• Pieczenie pierników

• 19.12.2021 13:06

• 07.12.2021 20:26
        • 6 grudnia do przedszkola zawitał św. Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Na zajęciach dydaktycznych dzieci miały możliwość czerpać radość z kultywowanych tradycji związanych z odwiedzinami Świętego Mikołaja. Przedszkolaki wysłuchały pięknych opowiadań związanych z historią świętego gościa, uczestniczyły w zabawach ruchowych i tanecznych wzmacniających więzi w grupie, śpiewały piosenki, wykonywały ciekawe zadania. Liczne zabawy przerwał dźwięk dzwonka. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego piękne podarki, które zostawił w szatni. Rozpakowywanie prezentów sprawiły dzieciom ogromną przyjemność.

• Konkurs recytatorski pt. "Brzechwa dzieciom"

• 05.12.2021 13:06
        • Dnia 03.11.2021 r. w naszej grupie odbył się konkurs recytatorski pt. „Brzechwa dzieciom”. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań literackich, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu człowieka; kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Dzieci recytowały wiersze min: „Skarżepyta”, „Żuk”, „Na straganie”, „Pomidor” i inne. Mimo ogromnej tremy wszyscy uczestnicy wypadli świetnie prezentując swoje talenty recytatorskie. Za włożony trud i pracę występujący zostali nagrodzenie gromkimi brawami i nagrodami. Oprócz pamiątkowych dyplomów wszyscy otrzymali gry, długopisy i słodką niespodziankę. Występującym recytatorom serdecznie dziękujemy.

• 30.11.2021 17:31

• "Hokus-pokus, czary-mary,
          niech się spełnią andrzejkowe czary.”

29 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Andrzejki w naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.