• Projekt edukacyjny pt. "Drzewo"

• 21.03.2022 21:04
        • W roku szkolnym 2021/2022 r. w grupie „Pszczółki” zakończyliśmy projekt edukacyjny pt. „Drzewo”, którego celem było propagowanie wiedzy o drzewach i ich roli dla środowiska oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci poprzez kontakt z przyrodą. Podczas realizacji tego projektu dzieci poznały budowę drzewa, zapoznały się nazwami drzew, poznały kształt ich liści oraz owoców. Grupa odbyła spacery do parku, gdzie obserwowali drzewa, mierzyli obwód drzew, zbierali skarby lasu i parku do kącika przyrody.  Podczas zajęć obserwowali kore, liście w kąciku przyrodniczym przy pomocy lup.  W celu pogłębienia naszej wiedzy obejrzeli film przyrodniczy o lesie. Podczas prac plastycznych wykonywali drzewa liściaste jak i iglaste wykorzystując do tego materiał plastyczny oraz przyrodniczy. Podsumowaniem projektu był konkurs plastyczny ; wykonanie drzew z materiałów poddających się recyklingowi. Wszystkie prace były piękne. Każde dziecko otrzymało nagrody.

• Pierwszy Dzień Wiosny w Pszczółkach

• 21.03.2022 20:13
        • W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszej placówce obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. Nasze przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Po śniadaniu wszystkie dzieci uczestniczyły w korowodzie w pobliżu przedszkola. Każde dziecko trzymało kolorowe gałązki, kwiaty na cześć wiosny, a także część dzieci grała na instrumentach. Wspólnie śpiewano wiosenne piosenki. Ten dzień zapamiętają dzieci na długo, gdyż był on wesoły i kolorowy.

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa stały się kolorowe skarpetki nie do pary, które są znakiem różnorodności, odmienności, społecznego niedopasowania – czyli wszystkiego, z czym na co dzień muszą mierzyć się osoby z zespołem Downa. Różnorodność i wielobarwność są wyrazem tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych chorobą. Dzieci z naszego przedszkola również świętowały ten dzień, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary. W ten sposób okazały symboliczne wsparcie dotkniętych nim osobom.

• Dzień Kobiet w Pszczółkach

• 21.03.2022 21:40
        • Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet - zarówno tych dużych, jak i małych.
          Chłopcy starali się, aby ten dzień był wyjątkowy, dlatego samodzielnie przygotowali dla swoich Pań i koleżanek kwiaty. Dziewczynki otrzymały drobne prezenciki, a dla wszystkich czekał słodki poczęstunek.
          Radosna atmosfera panowała w naszym przedszkolu w tym dniu.
        • Dzień dinozaura

• 08.03.2022 20:41
        • Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Dlaczego wyginęły? Dzień Dinozaura w przedszkolu to świetna okazja do tego, aby wyjaśnić wiele z tych tajemnic. Podczas zajęć, na podstawie literatury dziecięcej,  dzieci dowiedziały się w jakich czasach żyły dinozaury ,poznały różne gatunki dinozaurów oraz ich charakterystyczne cechy. Poznały różne teorie, na temat tego  w jaki  sposób wyginęły dinozaury. Oglądały prezentacje na temat pracy archeologa, potem same się w niego wcieliły. Układały w grupach szkielety dinozaurów z klocków, słomek itp. Z masy solnej odciskały łapy, tułów. Wykonały makietę  przedstawiającą park jurajski. Dzieci aktywnie i z wielkim z zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Całymi dniami potrafiły bawić się dinozaurami-figurkami.

• Balik karnawałowy

• 15.02.2022 08:57
        • Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 14.02.2022r. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ..Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu.