• Pierwszy Dzień Wiosny w Pszczółkach

• 21.03.2022 20:13
      • W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszej placówce obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. Nasze przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Po śniadaniu wszystkie dzieci uczestniczyły w korowodzie w pobliżu przedszkola. Każde dziecko trzymało kolorowe gałązki, kwiaty na cześć wiosny, a także część dzieci grała na instrumentach. Wspólnie śpiewano wiosenne piosenki. Ten dzień zapamiętają dzieci na długo, gdyż był on wesoły i kolorowy.

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa stały się kolorowe skarpetki nie do pary, które są znakiem różnorodności, odmienności, społecznego niedopasowania – czyli wszystkiego, z czym na co dzień muszą mierzyć się osoby z zespołem Downa. Różnorodność i wielobarwność są wyrazem tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych chorobą. Dzieci z naszego przedszkola również świętowały ten dzień, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary. W ten sposób okazały symboliczne wsparcie dotkniętych nim osobom.