• Projekt edukacyjny pt. "Drzewo"

• 21.03.2022 21:04
      • W roku szkolnym 2021/2022 r. w grupie „Pszczółki” zakończyliśmy projekt edukacyjny pt. „Drzewo”, którego celem było propagowanie wiedzy o drzewach i ich roli dla środowiska oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci poprzez kontakt z przyrodą. Podczas realizacji tego projektu dzieci poznały budowę drzewa, zapoznały się nazwami drzew, poznały kształt ich liści oraz owoców. Grupa odbyła spacery do parku, gdzie obserwowali drzewa, mierzyli obwód drzew, zbierali skarby lasu i parku do kącika przyrody.  Podczas zajęć obserwowali kore, liście w kąciku przyrodniczym przy pomocy lup.  W celu pogłębienia naszej wiedzy obejrzeli film przyrodniczy o lesie. Podczas prac plastycznych wykonywali drzewa liściaste jak i iglaste wykorzystując do tego materiał plastyczny oraz przyrodniczy. Podsumowaniem projektu był konkurs plastyczny ; wykonanie drzew z materiałów poddających się recyklingowi. Wszystkie prace były piękne. Każde dziecko otrzymało nagrody.