• 11 Listopad Narodowe Święto Niepodległości

• 13.11.2021 22:22
      • Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Pszczółki uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych. Tego dnia wzięliśmy również udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu“. Dzieci z Panią Magdą dokładnie o godz. 11:11 wspólnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości. Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków. Pod koniec tak ważnego dnia dzieci upiekły pyszne  rogaliki.