• Październik w grupie "Motylki"

• 13.11.2023 19:56
        • 5 października w całym przedszkolu obchodzono Światowy Dzień Jabłka. Wszyscy w tym dniu mieliśmy na sobie kolor czerwony lub zielony. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat jabłek. Próbowały produktów i przetworów zrobionych z jabłek. Rozwiązywały zagadki i wykonywały ciekawe zadania. Dzieci pozowały do zdjęć w jabłkowej fotobudce. Na koniec upiekły smaczne ciastka z jabłkami. Omawiając tematykę jesienną, przygotowałam dla dzieci tor przeszkód, który składał się z darów lasu.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, z tej okazji z wielką radością przedszkolaki świętowały ten dzień. Dzieci miały okazje poznać różne rasy psów oraz przypomnieć sobie jakie obowiązki i odpowiedzialność związaną jest z posiadaniem psa. Chętnie uczestniczyły w różnych zabawach dydaktycznych oraz muzyczno – ruchowych.

• Wrzesień w grupie "Motylki"

• 22.10.2023 16:15
        • Wrzesień to miesiąc, w którym dzieci wróciły po wakacjach do przedszkola. Bezpieczeństwo na drogach to jedno z ważniejszych zagadnień w edukacji przedszkolnej, dlatego też w pierwszych tygodniach dzieci z grupy „Motylki” zapoznały się z zasadami ruchu drogowego, poznały numery alarmowe, niektóre znaki, a także uczestniczyły w wycieczce w pobliżu przejścia dla pieszych.

20 września odbyło się ważne święto dla wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkola „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”.Tego dnia dzieci z grupy „Motylki” przyszły do przedszkola ubrane w kolorze niebieskim, uczestniczyły w zabawach sportowych oraz muzyczno-ruchowych. Na koniec dnia upiekły pyszne babeczki, które zostały zjedzone na boisku. W podziękowaniu za udaną i wspaniałą zabawę dzieci otrzymały balony. 29 września w całym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. Chłopcy przebrani za superbohaterów doskonale bawili się podczas przygotowanych zabaw. Było dużo radości i niespodzianek. Chłopcy otrzymali od swoich dziewczynek medale oraz upominki. Podsumowaniem tego dnia było zdjęcie w foto-budce przedstawiającej supermena.