• Styczeń w grupie "Myszki"

• 09.02.2023 14:36
      • Styczeń to miesiąc, w którym 21-22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. To dni pełne radości. Wnuki przygotowały na ten dzień laurki w postaci serc. Nauczyły się piosenki oraz wierszyka, by móc podziękować im za miłość. W styczniu omawialiśmy również tematykę związaną z karnawałem. W tym tygodniu odbyły się zabawy przy muzyce z balonami, dzieci wykonały maski karnawałowe,a także, ozdabiały pączki wg własnego pomysłu z wykorzystaniem bibuły. W styczniu mówiliśmy również o ptakach, które przylatują na zimę. Podczas spaceru wokół przedszkola, udaliśmy się do karmnika, aby zostawić ziarenka dla ptaków. Razem w grupie układaliśmy karmnik z klocków, klasyfikowaliśmy „ptaki” wg kolorów, przeliczaliśmy je. Na koniec zrobiliśmy prace plastyczną, wyklejaliśmy sikorkę plasteliną, ćwicząc w ten sposób motorykę małą.