• Listopad w grupie "Myszki"

• 12.12.2022 19:10
      • Listopad był miesiącem pełnym wrażeń. 3 listopada odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Był to bardzo ważny i stresujący dzień w życiu zarówno każdego przedszkolaka jak i rodzica. Dzieci mimo pierwszego publicznego występu poradziły sobie doskonale, przełamały swoją nieśmiałość.5 listopada dzieci z grupy „Myszek” uczestniczyły w pokazie mody z okazji „Dnia Postaci z Bajek”. Kibicowały swoim starszym kolegom i koleżankom z innych grup przedszkolnych. 10 listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki wzięły udział w akcji " Szkoła do hymnu". O godz. 11:11 wszystkie dzieci wspólnie odśpiewały Hymn Polski  "Mazurka Dąbrowskiego". 17 listopada przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego, przypomnienie podstawowych zasad zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz przybliżenie dzieciom zawodu jakim jest policjant. 25 listopada  obchodziliśmy "Dzień Pluszowego Misia". Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego misia. Dzieci bawiły się do muzyki pt.” Pluszowy miś”, Stary niedźwiedź” itp. Składały puzzle przedstawiające misia. Tego dnia Myszki wybrały się również do biblioteki. Pani Mirka opowiedziała historię powstania pluszowego misia, zaprezentowała kilka książek, w których bohaterami są misie. Podsumowaniem spotkania było wysłuchanie bajki, oraz pokolorowanie ilustracji przedstawiających misie. Po powrocie do przedszkola na dzieci czekała niespodzianka, bajkowy miś, który razem z dziećmi tańczył i bawił się w rytm muzyki. Na koniec spotkania zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcia.