• Maj w Myszkach

• 15.06.2023 18:22
        • 26 maja obchodziliśmy święto „Dzień mamy”. Dzieci z tej okazji wykonały przepiękne laurki ,nauczyły się piosenki oraz wiersza.  Tego dnia odwiedzili nas goście - strażacy z Zawodowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.  Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wozy strażackie  oraz wyposażenie jakim dysponują strażacy. Dzieci przymierzały hełm strażacki, a także wchodziły do wozu strażackiego, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy.
          11 maja  wybraliśmy się do Biblioteki na spotkanie z  Panią bibliotekarką, która w kilku zdaniach opowiedziała na czym polega jej praca, dzieci słuchały bajek czytanych przez panią. Dzieci mogły obejrzeć książeczki, na koniec kolorowały kolorowanki.
          Maj to miesiąc, w którym dzieci poznały łąkę oraz zwierzęta mieszkające na niej. Wykonywały ciekawe prace plastyczne rozwijając motorykę małą. Przeliczały oraz klasyfikowały wg kryterium.