• MIKOŁAJKI W KLASACH I-III

• 6 grudzień to dzień wyczekiwany przez wszystkie dzieci, które wyglądają niezwykłego gościa. Również naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj i zostawił prezenty grzecznym uczniom. W całej szkole było czerwono od mikołajowych czapek. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki dla wszystkich uczniów. To był wyjątkowo słodki i kolorowy dzień.

• WARSZTATY Z MAKRAMY W KLASACH I-III

• Pod koniec listopada w kasach edukacji wczesnoszkolnej odbyły się świąteczne warsztaty na których dzieci poznały podstawowe tajniki makramy. Podczas zajęć rozwijały zdolności manualne, koncentrację oraz uczyły się cierpliwości. W trakcie trwania warsztatów dzieci wykonały trzy ozdoby choinkowe, pracowały w skupieniu i z uśmiechami na twarzach.

• CUDAKI Z WARZYW W KLASIE 1A

• W listopadzie uczniowie klasy 1a tworzyli niesamowite cudaczki. Przy użyciu swojej wyobraźni i przyniesionych do klasy jesiennych warzyw robili cudaczne stworki. Całej pracy towarzyszyło skupienie, uwaga i świetna zabawa.

• ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

• Jesień, to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy. W tym roku późno, bo dopiero w listopadzie, ale tradycyjnie zorganizowano w klasach edukacji wczesnoszkolnej Święto Pieczonego Ziemniaka. Tego dnia w szkolnym lasku rozpalono ognisko w którym upieczono pyszne pyrki. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci wykorzystały czas z na wspólne zabawy oraz gry sportowe na świeżym powietrzu. Nie przeszkadzała im nawet niesprzyjająca pogoda. Po ogromnej dawce pozytywnych emocji wszyscy wzięli udział w degustacji pieczonych smakołyków. Była to świetna okazja do integracji społeczności szkolnej.

• Gminny turniej międzyszkolny Futsal

• 14 grudnia 2023r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Borui Kościelnej odbyły się międzyszkolne zawody piłki nożnej. W turnieju uczestniczyły:

- Szkoła Podstawowa nr 1 z Nowego Tomyśla

- Szkoła Podstawowa nr 2 z Nowego Tomyśla

- Szkoła Podstawowa nr 3 z Nowego Tomyśla

- Szkoła Akademicka z Nowego Tomyśla

- Szkoła Podstawowa z Bukowca

- Szkoła Podstawowa z Borui Kościelnej

W rozgrywkach:

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Nowego Tomyśla

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Borui Kościelnej

III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Nowego Tomyśla

Zwycięskim drużynom GRATULUJEMY!

• Andrzejki w klasach I-III

• Dni 29 i 30 listopada w naszej szkole przebiegały pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana,  klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa, w której wszyscy uczniowie wzięli chętnie i aktywnie udział.

• Charytatywny Turniej Piłkarski "Borusja Futsal Open".

• 10.12.2023r. na hali sportowej odbył się Charytatywny Turniej Pilkarski "Borusja Futsal Open" dla Gosi - naszej nauczycielki.

Uczniowie klasy IB.

Pszczółki i Krasnale.

Uczennice z klasy 7.

Słoneczka i Motylki

Motylki i Biedronki

• Wyjazd na lodowisko

• 7 grudnia 2023r. uczniowie z klasy 6b i 7a wybrali się na kryte lodowisko do Nowego Tomyśla. Przez prawie godzinę młodzi łyżwiarze mieli całe lodowisko do ich dyspozycji.  Wielu wjeżdżało na taflę odważnie, a inni robili to bardziej ostrożnie. Opiekunowie obserwowali poczynania zaawansowanych łyżwiarzy, jak i zmagania nowicjuszy. Każdy jeżdził jak umiał, ale wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy i dobry humor. Zmarznięci, ale zadowoleni i z niezapomnianymi wrażeniami wrócili uczniowie do szkoły.

• Rachmistrz - szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klasy IV

• Rozstrzygnięcie konkursu matematycznego dla uczniów klas 4 - RACHMISTRZ. W piątek 22 grudnia w trakcie wspólnego kolędowania, zostały wręczone dyplomy i nagrody wyróżnionym uczniom, którzy w szkolnym konkursie matematycznym uzyskali najwyższe wyniki.

Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Staniek  z klasy 4a, drugie Karol Cichosz z klasy 4b a trzecie miejsce Aleksander Mazurkiewicz z klasy 4a. Gratulujemy serdecznie!

• Zachowaj trzeźwy umysł - uczniowie odebrali nagrody

• Dnia 5 grudnia w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu zostały wręcznone nagrody w konkursach ogłoszonych w ramach realizowanej w naszej szkole kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Siedmiu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w spotkaniu.

Wśród nagrodzonych byli:

Alan Kupiec z klasy 1a