Rekrutacja do klas sportowych na rok szkolny 2023/2024
ZAJĄCZEK W KLASACH MŁODSZYCH
- 52
5 kwietnia do naszej szkoły przykicał Wielkanocny Zając. Oczywiście nikt go nie widział, bo któż za nim nadąży ;) Nasz miły gość zostawił dla poszczególnych klas miłe niespodzianki :) A pierwszakom zaproponował zabawę w podchody „W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka” - czyli od koperty do koperty, od zadania do zadania. Było układanie puzzli, rozwiązywanie zagadek i szyfrów, obliczanie działań matematycznych oraz ustalanie pokarmów w wielkanocnym koszyczku :) Wszystkie zadania zostały wykonane i dzieci dotarły do „zajączkowych niespodzianek”. Pozostałe klasy również znalazły niespodzianki w swoich koszyczkach, które można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii. Wszystkie dzieci bardzo dziękują ZAJĄCOWI za miłe upominki, które dały wiele radości i uśmiechów. Czekamy do następnego roku, bo przecież tradycje należy podtrzymywać.
Śladami bohaterów Powstania Wielkopolskiego
W piątek, 27 stycznia2023 r. w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach odbył się XIII Gminny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Śladami bohaterów Powstania Wielkopolskiego”.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8 a: Julia Ocaluk, Julia Kuraś i Grzegorz Szymkowiak.
Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o powstaniu wielkopolskim wśród uczniów szkół podstawowych, rozwijanie zainteresowań historią regionu, zachęcenie młodego pokolenia do poznawania przeszłości w sposób uwzględniający związki pomiędzy historią regionalną, narodową i powszechną.
Uczestnicy pisali 45 – minutowy test, podczas którego musieli wykazać się znajomością wybitnych postaci i faktów związanych z wybuchem oraz przebiegiem Powstania Wielkopolskiego.
Wesołych Świąt
Szkolny Kabel nr 3
- 22
Książka, która uczy i bawi
Dnia 31.03.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej po raz kolejny odbył się Międzyszkolny Konkurs Książka ,,pomostem’’ do poznania historii.
Konkurs zorganizowany przez nauczycielki z tutejszej szkoły: p. Mirosławę Szymczak-Ratajczak, p. Beatę Ciesielską i p. Mirosławę Miarkę, pozwolił na przybliżenie czwartoklasistom czasów II wojny światowej w oparciu o książkę Łukasza Wierzbickiego. Uczniowie, którzy wyrazili chęć udziału w konkursie, musieli wcześniej zapoznać się z treścią utworu ,,Machiną przez Chiny’’. Wspomniana lektura opisuje wyprawę - podróż poślubną pary podróżników, Haliny i Stanisława Bujakowskich - motocyklem do Szanghaju. Niezaprzeczalnym atutem tego dzieła są nie tylko wyjątkowe ilustracje, ale także prawdziwe fotografie potwierdzające autentyczność wydarzeń.
Przybyła młodzież zmierzyła się z różnorodnymi zadaniami. Uczniowie odpowiadali m.in. na pytania dotyczące treści lektury, określali prawdziwość zdań, rysowali komiks, rozwiązywali rebus. Dobór zadań sprawdzał wiedzę i umiejętności uczniów praktycznie z każdej dziedziny.
Do konkursu zgłosiły się cztery szkoły, które niezwykle zacięcie walczyły o I miejsce. Po sprawdzeniu prac Komisja Konkursowa ogłosiła, że:
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Arka w Nowym Tomyślu;
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej;
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Sątopach i IV miejsce - Zespół Przedszkolno-Szkolnyw Bukowcu.
Nagrody dla uczestników rywalizacji ufundowała Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej.
Piątkowe spotkanie uświadomiło wszystkim, że są jednak książki, które uczą i bawią!
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY NA WESOŁO
- 26
Uczniowie klasa I-III wraz z wychowawczyniami 21 marca 2023 w pierwszy dzień wiosny świętowali inaczej niż zwykle. Tego dnia każdy mógł powitać wiosnę jako ktoś zupełnie inny. Wszyscy zmienili się w mamy, braci, babcie, dziadków itp. Miało byś wesoło i kolorowo, i tak właśnie było 😊
WRSZTATY Z JAJEM W KLASACH EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ
- 78
Jaja, jako symbol nowego życia, są nierozerwalnie związane z Wielkanocą, dlatego w dniach 20-21.03.2023 roku w klasach młodszych odbyły się „Warsztaty z jajem”. Czy możliwe jest, aby jajko odbijało się jak piłka lub zjadła je głodna butelka? Kiedy jajko pływa, a kiedy tonie i co zrobić, żeby jajko stało? Uczniowie dzięki wykonywanym eksperymentom mogli odpowiedzieć na wszystkie te pytania i poszerzyć swoją wiedzę na temat budowy oraz własności jajek. Nie zabrakło również śpiewu, zabawy i zajęć plastycznych. Wszyscy uczestnicy zasiali „kurczakową” rzeżuchę, którą mogli zabrać do domu na pamiątkę. Spotkaniu towarzyszyła nauka i świetna zabawa.
Archiwum Aktualności