Dnia 6 czerwca dzieci z klasy 1 a wybrały się na wycieczkę. Celem wyprawy był Deli Park -rodzinny park edukacyjno-rozrywkowy w Trzebawiu. Położony w urokliwym zakątku Wielkopolski - na skraju Wielkopolskiego Parku Krajobrazowego, co zapewniło wypoczynek wśród cudownego, zielonego krajobrazu. Tego dnia dzieci wyróżniały się klasowymi, czerwonymi koszulkami. W programie wyprawy były zabawy na wielkim placu zabaw z przeróżnymi dmuchańcach, zjeżdżalniami, a także spacer po mini zoo. Dzieci miały okazję podziwiać lemury, kozy, żurawie. Następnie spacerowały pośród gigantycznych owadów oraz zwierząt prehistorycznych. Dzieci chętnie robiły sobie pamiątkowe zdjęcia m. in. z mamutem, jeleniem olbrzymim czy tygrysem szablozębnym. W ciągu tych kilku godzin udało się zwiedzić cały świat - Statuę Wolności, Koloseum w Rzymie, most Tower Brigde w Londynie, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie , a nawet Wieżą Eiffla w Paryżu. Końcowym punktem programu była wizyta w papugarni, gdzie z bliska dzieci mogły obserwować różne gatunki papug. Po mile spędzonym czasie z papugami wszyscy z chęcią skorzystali z czasu wolnego w DELI CAFE&BAR jedząc przepyszne, orzeźwiające lody. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili bardzo zadowoleni, z wielkimi uśmiechami, przepełnieni wielką radością spędzonego aktywnie dnia!
Deli Park - wycieczka klasy 1a
- 25
DZIEŃ DZIECKA W KLASACH MŁODSZYCH
- 32
Tradycyjnie pierwszego czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. To jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni, ponieważ otrzymują wtedy wymarzone prezenty, ale także uczestniczą w różnych atrakcjach organizowanych w szkołach. Nasi uczniowie tego dnia uczestniczyli w różnorodnych grach i zawodach sportowych. Był też czas na dyskotekę oraz piknikowanie na kocykach. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Pogoda w tym roku była przepiękna – więc humory też wszystkim dopisywały!
SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI
- 58
W maju uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej odwiedzili przedstawiciele z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Borui Kościelnej. Spotkanie miało przybliżyć uczniom pracę strażaka oraz działalność Straży Pożarnej. Uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaka jest ciężka i trudna, a czasami bardzo niebezpieczna. Strażacy zademonstrowali zasady udzielania pierwszej pomocy oraz przypomnieli numery alarmowe. Uczniowie zobaczyli jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia. Niektóre sprzęty strażackie mogli własnoręcznie wypróbować. Największą atrakcją dla dzieci okazało się oglądanie wozów strażackich. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.
Karta rowerowa
12 czerwca 2023r. w obecności przedstawiciela Policji z Wydziału Ruchu Drogowego uczniowie klas czwartych zdawali praktyczny egzamin z znajomości oraz umiejności prawidłowego poruszania się rowerem.Wcześniej młodzi uczestnicy ruchu drogowego musieli zaliczyć test teoretyczny ze znaków, zasad poruszania się po drogach, budowy i konserwacji roweru oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.
KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS II-III
- 19
Dnia 30.03.2023 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas II-III. W pierwszym etapie konkursu brali udział wszyscy uczniowie. Osoby, które zdobyły najwięcej punktów w tym etapie, reprezentowały swoje klasy w kolejnej części konkursu. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się posiadaną wiedzą i umiejętnościami z zakresu ortografii rozwiązując zadania o różnym stopniu trudności. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.
Wśród uczniów klas II nagrody otrzymali:
- Oskar Ocaluk 2b
- Maria Śliczner 2b
- Julia Bimkiewicz 2b
Wśród uczniów klas III:
- Karol Cichosz 3b
- Aleksandra Staniek 3a
- Lilianna Otto 3b
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.
18 czerwca 2023 zapraszamy na FESTYN RODZINNY
TAŃCE I EKSPERYMENTY WŚRÓD BANIEK KLAS III
- 16
Dnia 19 maja uczniowie klas trzecich brali udział w warsztatach edukacyjnych. Na spotkaniu z instruktorką wzięli udział w tanecznej rozgrzewce, poznali kilka kroków podstawowych hop-hopu oraz nauczyli się krótkiej hip-hopowej choreografii. Następnie zanurzyli się w świat baniek. Były bańki mydlane duże i małe. Każdy z uczestników mógł znaleźć się wewnątrz takiej bańki. Jednak największym zaskoczeniem dla uczniów były bańki dymne i ogniowe. Całym zajęciom towarzyszyło zaangażowanie i świetna zabawa.
KAMPANIA „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” W KLASACH I-III
- 36
Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł" to realizowana od 2002 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. W 2023 roku kampanii towarzyszy hasło „Rosnę zdrowo!”.
Główne cele kampanii to:
- EDUKACJA UCZNIÓW w zakresie zdrowego stylu życia, uwzględniającego takie obszary jak: zdrowe odżywanie, aktywność fizyczna, zdrowie psychiczne, dobre relacje szkolne oraz rodzinne.
- PROMOWANIE KONSTRUKTYWNYCH POSTAW zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży aktywności prospołecznych jako alternatywy wobec wielu zachowań ryzykownych, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków czy stosowania przemocy.
- WSPARCIE WYCHOWAWCZE RODZICÓW, w tym wskazanie środowiska rodzinnego, jako tego, które stanowi najważniejszy czynnik ochronny przed zachowaniami ryzykownymi.
W ramach kampanii w klasach odbyły się zajęcia związane z tematyką kampanii, uczniowie wykonali zadania i przygotowali ciekawe prace konkursowe, a do rodziców zostały skierowane ulotki związane z omawianymi zagadnieniami.
Ku chwale naszej Patronki!
- 15
Dnia 26.05.2023r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej po raz czwarty zorganizowano ,,Marsz Konopnickiej'', pragnąc w ten sposób uczcić 181 rocznicę urodzin Patronki Szkoły - Marii Konopnickiej. Celem Konkursu było kultywowanie pamięci o życiu, twórczości i działalności pisarki, a jednocześnie propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia z wykorzystaniem mapy topograficznej terenu.
Przybyli uczniowie, również i w tym roku, mieli za zadanie odnaleźć na terenie Borui Kościelnej siedem miejsc zaznaczonych na otrzymanej mapie, po czym wykonać przy każdym punkcie zadanie związane z życiem i twórczością pisarki. Ograniczał ich jednak czas, gdyż na wykonanie zadań mieli 2 godziny - po tym czasie należało wrócić do ,,bazy'', czyli do tutejszej Szkoły. Każda z drużyn z entuzjazmem ruszyła przed siebie, by odnaleźć wskazane miejsca. Towarzyszył im opiekun, który dbał o bezpieczeństwo swoich podopiecznych i odbierał od swojej grupy wykonane zadanie, by po powrocie wręczyć je Komisji.
Wśród reprezentantów z czterech szkół:
I miejsce zajęła - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej;
II miejsce - uczniowie z Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Bukowcu;
III miejsce – Szkoła Podstawowa Arka w Nowym Tomyślu;
IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach.
Nad całością czuwały pomysłodawczynie Konkursu, a jednocześnie autorki zadań: pani Jolanta Łukaszewska, pani Mirosława Szymczak-Ratajczak oraz pani Mirosława Miarka.
Podsumowując spotkanie, Pani dyrektor mgr Sylwia Czarnecka uroczyście wręczyła wszystkim uczniom atrakcyjne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy tutejszej Szkole oraz złożyła gratulacje Młodzieży i ich Opiekunom.
Aktywność uczestników Marszu utwierdziła wszystkich zebranych w przekonaniu, że wiedzę można pogłębiać i utrwalać, działając w terenie!
„Akademia Bezpiecznego Puchatka”
- 15
W roku szkolnym 2022 / 2023 uczniowie klasy 1a i 1b z naszej szkoły realizowali kolejną edycję profilaktycznego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty.
Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy.
Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne.
Z zaangażowaniem wypełniały materiały edukacyjne otrzymane od organizatorów. Razem z Kubusiem Puchatkiem dzieci uczyły się, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Puchatek przypominał również o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Podczas zajęć z Kubusiem omówiliśmy zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Program kształtował u dzieci postawy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczył właściwej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w nim wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Mamy nadzieję, że realizacja zadań wynikających z programu pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole.
Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów w kwietniu 2023 roku „Wielkiego Testu Bezpieczeństwa” i uzyskaniem certyfikatu przynależności do „Klubu Bezpiecznego Puchatka” , a każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom.
DZIEŃ ZIEMI W KLASIE IA
- 37
24 kwietnia w klasie 1a obchodziliśmy Święto Ziemi, które przypadało dwa dni wcześniej. Tego dnia dzieci przyszły ubrane do szkoły na zielono i niebiesko, na znak tego, że wszyscy chcemy aby nasza planeta była czysta i zielona. Podczas zajęć dydaktycznych pierwszaki dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą ich przyrodę. Do tematyki zajęć wprowadził dzieci film edukacyjny pt. „Dzień Ziemi”. Uczniowie pogłębili swoje wiadomości na temat roślin i zwierząt żyjących na Ziemi, poznały podstawowe zasady ochrony przyrody oraz właściwe reagowanie na niszczenie środowiska przez rówieśników i dorosłych. Mieli również okazję wziąć udział w aktywnych zajęciach, przypominających o potrzebie ochrony środowiska. W tym celu dzieci wykonały wspólne plakaty, prace plastyczne, posprzątały także teren wokół szkoły oraz posadziły wiosenne kwiatki i warzywa. Działania te pokazują, jak bardzo ważne są wspólne działania na rzecz dobra naszej planety.
Impreza na Orientację - Piotrowo
14.05.2023r.
43
Dyskoteka pod chmurką
12.05.2023
5
Potyczki językowe
- 5
Warsztaty wielkanocne
4 kwietnia 🐇🥕🐰🐣🥚🐥 w naszym przedszkolu odbyły się Warsztaty Wielkanocne z udziałem Rodziców pt.: "Kolorowa Wielkanoc".
17Święta są radosnym czasem, pełnym tradycji i zwyczajów. Celem spotkania było kultywowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi, tworzenie warunków do podejmowania aktywności twórczej oraz wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodzicami. Dzieci bardzo zaangażowały się w wykonanie kurczaczka, zajączka, wianka wielkanocnego, a rodzice mieli ogromną radość z tworzenia ozdób świątecznych razem z dziećmi. Czas spędzony z rodzicami jest zawsze bardzo cenny. Dziękujemy RADZIE RODZICÓW za wsparcie.
SUKCES NA OLIMPIADZIE
9 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Gminnej Olimpiadzie Języka Angielskiego Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu “Best School of English”.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
Hubert Gielnik - kl. 8c
Natasha Campbell - kl. 7a
Konstancja Gielnik – kl. 6a
Skład ten okazał się doborowym, gdyż drużyna ta zajęła II miejsce! Pokonali cztery szkoły z naszej gminy, a ustąpili miejsca jedynie Szkole Podstawowej nr 2. Gratulujemy!
Jednocześnie serdecznie dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i gościnę.
Święto Narodowe Trzeciego Maja
Rekrutacja do klas sportowych na rok szkolny 2023/2024
Ambitni czytelnicy!
Dnia 28 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej odbył się po raz czwarty Międzyszkolny Konkurs ,,Znam Lektury’’. Głównym celem konkursu, jak co roku, stało się popularyzowanie czytelnictwa lektur wyszczególnionych w podstawie programowej z języka polskiego szkoły podstawowej wśród uczniów klas VII i VIII.
7W tym roku zadania konkursowe sprawdzały znajomość następujących książek: ,,Pan Tadeusz’’ autorstwa Adama Mickiewicza, ,,Syzyfowe prace’’ Stefana Żeromskiego, ,,Balladyna’’ Juliusza Słowackiego i ,,Zemsta’’ Aleksandra Fredry. Polonistki z tutejszej szkoły: p. Mirosława Szymczak-Ratajczak i p. Beata Ciesielska wraz z panią bibliotekarką- Mirosławą Miarką zaproponowały taki kanon lektur, aby uczniowie mogli także kształcić swoje umiejętności w rozpoznawaniu rodzajów i gatunków literackich. Młodzież, oprócz znajomości treści i problematyki ww. książek, musiała również wykazać się wiedzą o życiu twórców. Uczniowie czterech szkół zmierzyli się z pięcioma zestawami różnorodnych zadań; pierwszy zestaw zawierał pytania dotyczące biografii pisarzy; kolejne zestawy zawierały pytania i zadania szczegółowe odnoszące się do tematyki wskazanych książek.
Komisja Konkursowa po zsumowaniu punktacji ogłosiła, iż:
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu,
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej,
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Nowym Tomyślu,
IV miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach.
Poloniści wspomnianych szkół mogą być dumni z osiągnięć swoich uczniów, gdyż walka była zacięta, co uwidoczniło się w wysokich i porównywalnych notach. Na zakończenie pani dyrektor mgr Sylwia Czarnecka wręczyła nagrody ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej w Borui Kościelnej i złożyła gratulacje Młodzieży i ich Opiekunom.
"Szable w dłoń" - żywa lekcja historii 19.04.2023
- 8
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie