Spis podręczników i ćwiczeń na rok szkolny 2021/2022
Dobry Start
Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że od 1 lipca 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejął obsługę świadczeń „Dobry Start”.
Dobry Start to 300 zł na wyprawkę szkolną dla uczniów – bez względu na dochód rodziny. Dotyczy uczniów podejmujących naukę w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20 roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnością.
Wnioski można składać w okresie od 1 lipca 2021 r. do 30 listopada2021 r.
Od 1 lipca 2021 r. beneficjenci 300+ będą mogli składać wnioski o ustalenia prawa do świadczenia jedynie w formie elektronicznej:
- na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
- przez bankowość elektroniczną,
- na portalu empatia.mpips.gov.pl.
Co ważne świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy wskazany we wniosku, a decyzje oraz zawiadomienie dotyczące świadczeń 300+ będą przekazywane w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
Pracownicy ZUS w placówkach Zakładu będą pomagali zainteresowanym osobom w założeniu profilu na PUE ZUS i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie 300+. Pomoc otrzyma każdy, kto będzie tego potrzebował. W tym też celu pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą także w razie potrzeby pełnić dyżury w wybranych jednostkach terenowych urzędów miasta, gminy, Poczty Polskiej i KRUS.
Wszelkie informacje dotyczące Programu Dobry Start znajdują się również na stronie https://www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start .
W związku z powyższym zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o umieszczenie załączonych informacji na stronie internetowej Państwa Szkoły (poproszę zwrotnie o link, gdzie zostały zamieszczone) oraz przesłanie informacji do nauczycieli, rodziców i opiekunów.
Z wyrazami szacunku
Agnieszka Bobkowska
Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
I Oddział w Poznaniu
Wydział Organizacji i Analiz
J. H. Dąbrowskiego 12, 60-908 Poznań
tel. (61) 841-61-36, 502 008 660
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
25 czerwca 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Z powodu obowiązującyc ograniczeń związanych z sytuacją epidemiczną w kraju została podzielona na trzy części. O godzinie 8:30 w klasach z wychowawcami pożegnali się uczniowie klas 1 - 3. W tym czasie na boisku szkolnym spotkali się uczniowie klas 4 – 6, którym dyrektor szkoły wręczył "Laur Konopnickiej" za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, a wychowawcy świadectwa. Trzecią część zakończenia odbyła się o godz. 10:00 dla uczniów klas 7 – 8 w sali gimnastycznej.
36
Rekrutacja uzupełniająca
Lista kandydarów przyjętych do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej na rok szkolny 2021/2022 - postępowanie uzupełniające.
MASTER OD READING
W czerwcu odbył się „MASTER OD READING – Szkolny konkurs pięknego czytania po angielsku dla klas V-VIII”
Zwycięzcą konkursu zostałGrzegorz Szymkowiak z klasy 6a.Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Skotarczyk z klasy 7b.
Gratulujemy!
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
SPARTAKIADA KLAS I-III
17 czerwca uczniowie z klas I-III reprezentowali naszą szkołę na SPARTAKIADZIE organizowanej przez OSIR. Zawody odbyły się na stadionie sportowym w Nowym Tomyślu. Każda klasa wystawiła dwoje reprezentantów – chłopca i dziewczynkę - w sumie 12 osób. W zmaganiach sportowych udział wzięli uczniowie z 10 szkół podstawowych. Uczniowie zmagali się w 8 konkurencjach min. slalom z piłką, skoki przez skakankę, bieg tyłem, skoki na jednej nodze itp. Nasi uczniowie dali z siebie wszystko i zajęli 7 miejsce. Pomimo upału zabawa była przednia, rywalizacja sportowa, a na koniec chłodzący prysznic pod zraszaczami.
9
Rekrutacja uzupełniająca
Lista zakwalifikowanych kandydatów w postępowaniu uzupełniającym do oddziałów przedszkolnych w Przedszkolu przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej na rok szkolny 2021/2022.
Szkolny kabel nr 3
- 9
Śladami Kazimierza Nowaka…
Dnia 07.06. 2021r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej po raz drugi odbył się Międzyszkolny Konkurs Książka ,,pomostem’’ do poznania historii. Tym razem nauczyciel z tutejszej szkoły p. Mirosława Szymczak – Ratajczak i p. Mirosława Miarka zaproponowały konkurs w oparciu o książkę autorstwa Łukasza Wierzbickiego pt.: ,,Afryka Kazika’’. Utwór ten, ze względu na liczne walory artystyczne, obfituje w niezwykle żywą i wartką akcję, której bohaterem staje się postać autentyczna, podróżnik i reporter- Kazimierz Nowak przemierzający Afrykę w latach 1931- 1936.
Przybyli uczniowie zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami; m.in. sprawdzili swoją wiedzę w teście ze znajomości treści lektury; zaprezentowali umiejętności plastyczne w tworzonym komiksie; definiowali słownictwo związane w pustynnym kontynentem. Dobór zadań sprawdzał wiedzę i umiejętności uczniów praktycznie z każdej dziedziny.
Do konkursu zgłosiły się trzy szkoły, które niezwykle zacięcie walczyły o I miejsce. W związku z tym, iż sumy zdobytych punktów były bardzo zbliżone, Komisja Konkursowa uznała, że:
I miejsce zajęła ex aequo Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu i Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej; natomiast drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Nowym Tomyślu.
Poniedziałkowe spotkanie uświadomiło uczniom, że można czerpać radość z poznawania historii bohaterów literackich!
1
Warsztaty kulinarne
Na początku maja, po powrocie do nauki stacjonarnej, klasa IIa miała okazję uczestniczyć w cyklu edukacyjnym w ramach zajęć „Od ziarenka do bochenka, czyli jak powstaje chleb?”Uczniowie zapoznali się z procesem powstawania chleba, różnego rodzajami pieczywa, dowiedzieli się także jak powstaje mąka oraz na czym polega praca piekarza. Udało się również zorganizować warsztaty kulinarne, dzięki którym dzieci miały okazję wypiec bułeczki wrocławskie. Podczas zajęć dowiedziały się jakie składniki należy przygotować, poznały proces wyrabiania ciasta oraz każda osoba mogła samodzielnie wyrobić i uformować ciasto na swoją bułeczkę, które następnie można było upiec i skosztować podczas drugiego śniadania. Prawdopodobnie wszystkim bardzo smakowały własnoręcznie przygotowane wypieki, gdyż bułeczki zniknęły w mgnieniu oka.
6
Cudze chwalicie – swego nie znacie
W II semestrze uczniowie klas IV, V i VI przystąpili do konkursu Wielkopolska – Moja mała ojczyzna, który był realizowany w ramach projektu Cudze chwalicie – swego nie znacie.
Uczniowie klas IV i V wykazali się znajomością przyrody Wielkopolski: parków narodowych, fauny i flory charakterystycznej dla naszego regionu, zabytkowych grodów i zamków. Pogłębili wiedzę o kulturze, zwyczajach, obrzędach i strojach ludowych regionu Wielkopolski. Ponadto wykazali się znajomością gwary wielkopolskiej.
W kategorii klas IV i V pierwsze miejsce zajęła Zofia Bendowska z klasy V A, drugie miejsce zajął Ignacy Przywecki z klasy IV.
Natomiast uczniowie klas VI poznali piękno zabytków renesansowych sakralnych i świeckich , perły architektury barokowej oraz charakterystyczne cechy ww. stylów architektonicznych . Ponadto pogłębili wiedzę o losach Wielkopolski i Wielkopolan w czasach zaboru pruskiego, poznali wybitne postaci przełomu XIX i XX wieku oraz ich związki z regionem, przemierzyli Szlak Piastowski i wykazali się praktyczną znajomością gwary .
W kategorii klas VI pierwsze miejsce zajęła Zofia Łukaszewska z klasy VI C, drugie ex aequo Maja Dolecka z klasy VI C i Grzegorz Szymkowiak z klasy VIA, trzecie miejsce Konstancja Proniewicz z klasy VI A
GRATULJEMY
Akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja
Święto Narodowe Trzeciego Maja to polskie święto państwowe obchodzone co roku 3 maja dla upamiętnienia uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Zapraszamy do obejrzenia akademii w wykonaniu naszych uczniów.
KOCHAM CIĘ POLSKO!
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji wykonnej przez uczniów naszej szkoły z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"
- 3
W dniu 22 kwietnia w Szkole Podstawowej w Borui Kościelnej odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów z klas 2-8. Testy z matematyki uczniowie rozwiązywali w 4 kategoriach:
Żaczek dla klas 2 – 7 uczniów
Maluch dla klas 3 i 4 – 9 uczniów
Beniamin dla klas 5 i 6 – 6 uczniów
Kadet dla klas 7 i 8 – 6 uczniów
Wszystkim uczniom już składamy gratulacje za to, że stawili czoła niełatwym zadaniom i z niecierpliwością czekamy na wyniki.
MASTER OF READING – Szkolny konkurs pięknego czytania po angielsku dla klas V-VIII
W linkach poniżej znajduje się regulamin konkursu oraz teksty do przygotowania.
UCHWAŁA NR XXVIII/347/2020 RADY MIEJSKIEJ W NOWYM TOMYŚLU
w sprawie nadania tytułu Najlepszy z Najlepszych dla absolwenta szkoły podstawowej w dziedzinie nauki, artystycznej i sportowej w gminie Nowy Tomyśl.
UWAGA RODZICE DZIECI PRZEDSZKOLNYCH!
Od 19.04.2021r. przedszkole będzie otwarte, nadal będzie obowiązywał reżim sanitarny. Bardzo prosimy o powiadomienie intendenta szkoły o obecności dziecka w dniu 19.04.2021r. w celu zamówienia posiłków dla dzieci. Na Państwa informację czekamy do 16.04.2021r. do godz. 14:00.
Telefon - 607 461 171
Katyń – pamiętamy
Od 11 lat uczniowie naszej szkoły składają cześć pomordowanym w Katyniu. Również i tym roku mimo panujących restrykcji pamiętali o Leonie Boberskim i Piotrze Kuczyńskim.
W kwietniu 2010 r. uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej posadzili dęby upamiętniające dwóch oficerów Wojska Polskiego zamordowanych w Katyniu: Piotra Kuczyńskiego i Leona Boberskiego. Posadzenie drzew było formą uczczenia ofiar zbrodni katyńskiej, a jednocześnie przywróceniem pamięci o polskich bohaterach, których pogrzebano w Katyńskim Lesie.
Także w tym roku złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pamiątkowymi tablicami i Dębami Pamięci.
Dąb Pamięci posadzony w ramach ogólnopolskiej akcji „Katyń… ocalić od zapomnienia”, wraz z tabliczką, upamiętniający Piotra Kuczyńskiego.
Dąb Pamięci posadzony w ramach ogólnopolskiej akcji „Katyń… ocalić od zapomnienia”, wraz z tabliczką, upamiętniający Leona Boberskiego.
2
NOWA STRONA INTERNETOWA SZKOŁY
Szanowni Państwo informuję, że uruchomiliśmy nową stronę internetową szkoły. Strona będzie testowana do końca czerwca bieżącego roku. Najważniejsze informacje czyli komunikaty, listy uczniów przyjętych do przedszkola i szkoły oraz materiały edukacyjne do nauczania zdalnego dla dzieci z oddziałów przedszkolnych będą nadal umieszczane na obecnej (starej) stronie szkoły. Natomiast aktualności będą pojawiały się na nowej stronie pod adresem spbk.edupage.org. Na tej stronie jest także przekierowanie do starej strony. Zapraszamy do zapoznania się z nową stroną.
Konkurs "W mojej małej ojczyźnie"
Ogłaszamy konkurs pod hasłem: "W mojej małej ojczyźnie".
Zakres treści: zabytki Wielkopolski, zwyczaje i obrzędy, grody, zamki, wybitne postaci, język naszego regionu, Szlak Piastowski.
Źródło wiedzy:
Wielkopolska. Edukacja regionalna – dziedzictwo kulturowe w regionie 4
Wielkopolska. Edukacja regionalna – dziedzictwo kulturowe w regionie 6
Forma: wypełnienie karty konkursowej.
Termin: 28 kwietnia 2021
Obowiązująca lektura:
- dla uczniów klasy IV i V
Wielkopolska. Edukacja regionalna – dziedzictwo kulturowe w regionie 4.
- dla uczniów klasy VI
Wielkopolska. Edukacja regionalna – dziedzictwo kulturowe w regionie 6.
Ww. lektury można wypożyczyć w szkolnej bibliotece.
Konkurs jest kontynuacją projektu Cudze chwalicie, swego nie znacie…
Zapraszamy,
Lidia Kawa i Jolanta Łukaszewska
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie