• Ozoboty - milusie roboty

• Nazwa innowacji: “Ozoboty - milusie roboty”

Autorzy i realizatorzy innowacji: mgr Justyna Janowska

Miejsce wdrażania innowacji: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej

Uczestnicy innowacji: uczniowie z klas II - V

Założenia ogólne: Innowacja ma na celu rozwijanie edukacji informatycznej, matematycznej oraz z innych przedmiotów ścisłych i przygotowanie młodych ludzi do życia w społeczeństwie informacyjnym. Chcemy, aby rozwój logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, sprawnego posługiwania się technologią komputerową zaczynał się już we wczesnym etapie nauki w szkole podstawowej i zaowocował w przyszłości kadrą młodych inżynierów. Ponadto innowacja powinna się zakończyć osiągnięciem nowych możliwości edukacyjnych jej uczestników: sterowania robotami oraz szukania nowych rozwiązań. Ozoboty wykorzystywane na zajęciach, to małe roboty pozwalające wprowadzić uczniów w świat programowania. Uczniowie mają możliwość sterowania robotem z wykorzystaniem kart pracy, puzzli i pisaków. Uczą się programować polecenia, a następnie wykonać serię interdyscyplinarnych doświadczeń, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności w dziedzinie nowych technologii.