• Grudzień u Motyli

• 23.01.2023 11:34
        • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wybraliśmy się na wycieczkę do Nowego Tomyśla. Głównym celem wycieczki były warsztaty pieczenia i dekorowania pierników. Okres przedświąteczny w naszej grupie był czasem intensywnych przygotowań, dlatego też chętne dzieci i ich rodzice wzięli udział w konkursie pt. „Wianek bożonarodzeniowy”. Wianki te stały się cegiełką Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który był zorganizowany przez szkołę. W Mikołajki nie tylko warsztaty z dekorowania i pieczenia pierników były niespodzianką ale także upominki, które pozostawił Mikołaj w naszej sali jak również wręczone od Rady Rodziców kalendarze adwentowe. Podczas spotkania świątecznego z Rodzicami dzieci zaprezentowały przygotowany taniec, recytowały wierszyki. Dzieci wraz z Rodzicami podtrzymały tradycję śpiewania kolęd. Po występie czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Następnego dnia odbyła się Wigilia klasowa.