• KWIECIEŃ

• 14.06.2023 14:59
      • KWIECEIŃ
      • Kwiecień rozpoczeliśmy od Warsztatów Wielkanocnych pt.”Kolorowa Wielkanoc”, w których rodzice z dziećmi tworzyli wielkanocne jajeczka, kurczaki i zajączki.

Omawialiśmy tradycje Wielkanocne, z tej okazji samodzielnie upiekliśmy babeczki  do koszyczka.           5 kwietnia zawitał do nas Zając, który zostawił upominki w koszyczkach dzieci wokół przedszkola.

W tym miesiącu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na „ Najpiękniejsza ozdobę Wielkanocna” oraz wręczenie dyplomów i nagród. Celem konkursu było  wzmacnianie więzi rodzinnych oraz rozwijanie kreatywności. Dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

21 kwietnia obchodziliśmy - Dzień Ziemi.Rozmawialiśmy o tym, jak należy dbać o naszą planetę i jak ją chronić. Przedszkolaki przyszły do sali w ktorej było dużo śmieci, zadaniem dzieci było posegregowanie do odpowiednich pojemników, następnie przeszly się po ścieżce  sensorycznej. Na koniec dnia dzieci zrobiły grupową recyklingową pracę plastyczną. Ostatni tydzień kwietnia poświęcony był naszej Ojczyźnie. Dzieci utrwaliły symbole narodowe, odśpiewały hymn polski, zapoznały się ze stolicą Polski Warszawą, oglądając film edukacyjny.