• Listopad w grupie "Myszki"

• 01.02.2024 13:29
      • Dzień Postaci z Bajek był dniem pełnym wrażeń. Dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt.: „Jaś i Małgosia” w wykonaniu swoich pań. Myszki Wysłuchały fragmentów ulubionych baśni, rozpoznawały bajkowe postacie i bawiły się w teatr.

W przedszkolu od najmłodszych lat dzieci uczą się patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz szacunku dla polskich symboli narodowych, dlatego też 10 listopada Myszki wzięły udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Przed uroczystym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” odbył się przegląd piosenki patriotycznej, w którym zaprezentowała się grupa Myszki”.

W listopadzie odbyła się ważna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla Myszek, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Pani Dyrektor kładąc na ramieniu każdego dziecka „czarodziejską kredkę” dokonała uroczystego pasowania.

Pod koniec listopada dzieci poznały historię Pluszowego Misia a na zajęciach plastycznych malowały widelcem tak, by powstał z miś! Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ukochanym pluszakiem. Niespodzianką okazała się wizyta pani krawcowej. Pani Karolina Knop pokazała dzieciom, w jaki sposób można uszyć misia z materiału.