• Maj w grupie "Biedronki""🐞🌸💐👩‍👧‍👦💞✈🤍❤👨‍🚒🚒📚🥰

• 10.06.2023 09:54
      • "Wiwat maj, piękny maj...""🐞🌸💐👩‍👧‍👦💞✈🤍❤👨‍🚒🚒📚🥰
      • 8 maja  🇵🇱🤍❤odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w ramach podsumowania projektu edukacyjnego pt.: "Mały Polak - Przedszkolak" pod hasłem: "Jaki znak Twój?" Zadaniem uczestników było wykonanie godła Polski. Uczestnikom konkursu i ich rodzicom dziękujemy za tak liczny udział w konkursie oraz chęć wyrażenia swojej postawy patriotycznej poprzez twórczość plastyczną. Przedszkolaki za uczestnictwo otrzymały dyplom, nagrodę oraz dla wszystkich były cukierki. Gratulujemy👏👏👏 19 maja "Moja Twoja Nasza Biblioteka"📚 w ramach obchodu Tygodnia Bibliotek 2023 dzieci z grupy "Biedronki" i "Motylki" miały okazję wziąć udział w "Bibliotecznych przygodach". Dzięki wysłuchaniu opowiadania o przygodach "Jadzi Pętelki" przeglądały jej książki. Ciekawostki te były inspiracją dla dzieci podczas tworzenia prac plastycznych promujących serię książek o przygodach dziewczynki. Pani Bibliotekarka uświadomiła dzieciom, że czytanie książek wyzwala ochotę na odkrywanie otaczającego świata. 25 maja  ✈"Podróże małe i duże.."🛩 Przedszkolaki z grupy "Biedronki" i "Motylki" wybrały się na wycieczkę autokarem na lotnisko do Kąkolewa. Wszyscy zapoznali się z zasadami funkcjonowania lotniska. Przewodnikami po hangarze wypełnionym samolotami byli przedstawiciele Politechniki Poznańskiej. Dzieci mogły zobaczyć różnego rodzaju samoloty, zapoznać się z budową samolotu oraz sprzętem jakiego używają piloci w swojej pracy. Każde dziecko mogło zasiąść za sterami samolotu. Dla naszych przedszkolaków było to olbrzymie przeżycie, ponieważ każdy mógł choć na chwilę poczuć się pilotem. Wspólny piknik zakończył naszą wycieczkę. Dziękujemy za dostarczenie wielu wrażeń, emocji oraz za pokazanie miejsc, do których nie każdy może wejść. 26 maja "Moja ukochana Mamo"👩‍👧‍👦💞🌸💐to wyjątkowy czas w każdym przedszkolu. Dzieci chcąc sprawić niespodziankę swoim Mamom przygotowały własnoręcznie wykonane laurki, upominki. Serdecznie zapraszamy na "Festyn Rodzinny". W roli głównej wystąpią mali aktorzy ze specjalną dedykacją "Kocham Mamę, kocham Tatę i Ich razem na dodatek".👨‍👩‍👧‍👦 Wizyta Strażaków🚒👨‍🚒⛑ w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Panowie, specjanie dla przedszkolaków  przygotowali zajęcia z obsługi węża strażackiego. Chętne dzieci mogły spróbować swoich sił w przewracaniu puszek za pomocą strumienia wody, co było również wspaniałą  zabawą. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy Strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Borui Kościelnej za wspaniałe zajęcia oraz za codzienne czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.