• Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej!
      • Główne wejście do szkoły.
      • Drugie wejście do szkoły.
      • Budynek oddziałów przedszkolnych.
      • Widok od strony boiska.
      • Przedszkolny plac zabaw.
      • Plac zabaw.
          • GRA MIEJSKA "zaGRAjMY W RZEMIOSŁO"

W piątek, 19 kwietnia dwie drużyny wzięły udział w zespołowej grze miejskiej "ZaGRAjMY w Rzemiosło" zorganizowanej podczas Festiwalu Rzemiosła w Nowym Tomyślu, promującej i popularyzującej zawody rzemieślnicze i naukę zawodu w szkołach branżowych. Naszą szkołę reprezentowali: Julianna Świderska, Julia Wierzbicka, Bartosz Rupa, Marcel Fabian z opiekunem p. M. Murawską oraz Marika Słocińska, Aleksandra Ślusarczyk, Anita Król, Martyna Piosik z opiekunem p. J. Łukaszewską. 10 zespołów, które wzięły udział w Grze musiały odnaleźć 8 punktów rzemieślniczych i tam wykonać zadania. Drużyny odwiedziły: fotografa, krawca, stolarza, wulkanizatora, fryzjera, kucharza, cukiernika, glazurnika i tam wykonywały przygotowane prace. Za każde zadanie otrzymywały punkty aby w sumie zebrać ich 80. Nasze drużyny zebrały 78 i 76 punktów i tym samym uplasowały się na pierwszym i drugim miejscu. Nagrodą były kart

• Powiatowe Potyczki Językowe

18 kwietnia 2024r. w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu odbył się konkurs " V POWIATOWE POTYCZKI JĘZYKOWE". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII: Zosia, Natasha, Kacper i Bartek. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami w zakresie języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Gratulacje dla naszych uczniów.

• Konkurs Matematyczno-Geograficzny

Uczniowie naszej szkoły 12 kwietnia 2024r. wzięli udział w organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie Konkursie Matematyczno - Geograficznym.

W skład drużyny, która przeszła szkolne eliminacje, weszli: Zofia Bendowska, Anita Król, Konstancja Gielnik, Adam Szała oraz Kacper Jarnot. Zadaniem startujących drużyn było rozwiązanie 10 zadań matematyczno geograficznych. Naszym reprezentantom przygotowane zadania sprawiły dość dużą trudność, bo ostatecznie uplasowali się na 9 miejscu.

Sobota 27.04.2024