• Babciu, Dziadku kochamy Was

• 08.02.2022 11:28
        • Babcie i dziadkowie czekają na swoje święto cały rok. Dzieci z grupy „Słoneczka włożyły dużo pracy i serca by ten szczególny dzień był wyjątkowy. Odświętnie ubrane przedszkolaki z pomocą pań przygotowały nagranie piosenki i wierszyka. Były też życzenia. Z pewnością dziadków zachwyciła laurka – filiżanka z żurawinową herbatką. Smacznego!!!

• Nadeszły Święta

• 08.02.2022 11:21
        • W dzień przedszkolnej Wigilii w grupie panowała radosna i ożywiona atmosfera. Dzieci ubrane w stroje galowe wspólnie kolędowały, złożyły sobie życzenia, zjadły wspólny wigilijny obiad. Nie zabrakło sianka pod obrusem i opłatka. Tego dnia nagrano film dla rodziców ze świątecznym występem ich pociech. Niespodziewanie przy choince pojawiły się prezenty! Wielką zagadką było to, skąd nagle się wzięły paczki skoro do sali nikt nie wchodził i nikt z niej nie wychodził a drzwi były cały czas zamknięte! Ważne, że nowe zabawki sprawiły dzieciom wiele radości.

• Razem na Święta

• 08.02.2022 11:13
        • „Razem na święta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, która zachęca do niesienia pomocy innym. Również tym roku dzieci przyłączył się do działań – przygotowały nagranie występu na Minikoncert Bożonarodzeniowy, przyniosły skarpety, które wysłano do Domu Dziecka w Wolsztynie, wzięły udział w zbiórce „groszaków” na rzecz podopiecznych schroniska dla zwierząt. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji dziękujemy za wsparcie. Pamiętajmy – dobro powraca!

• Wyczekiwany Święty

• 08.02.2022 11:09
        • „Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty!” Tak! Mowa oczywiście o Świętym Mikołaju, na którego „Słoneczka” niecierpliwie czekały już od samego rana! Podczas zajęć dzieci poznawały historię Świętego oraz poznały tradycje związane z tą osobą w różnych krajach. Przygotowały też świąteczną skarpetę (praca plastyczna). Tego dnia odwiedziła nas pani dyrektor wraz z przedstawicielami samorządu szkolnego. Były niespodzianki! Święty Mikołaj pamiętał o każdym dziecku. W szatni czekały piękne prezenty, Mikołaju – dziękujemy!!!

• Pieczemy pierniki

• 08.02.2022 11:00
        • Zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci z grupy „ Słoneczka upiekły pyszne pierniki. Praca z przygotowaniem ciasta szła gładko i sprawnie. Dzieci poznały skład pierników, wałkowały ciasto, wyduszały kształty. Przedszkolakom najbardziej podobało się dekorowanie pierników i oczywiście smakowanie wypieków. To była świetna kulinarna zabawa!