• Czerwiec w Krasnalach

• 26.07.2023 14:33
        • Dniem Dziecka rozpoczął się ostatni miesiąc Krasnali w przedszkolu. Na dzieci czekało wiele atrakcji – zabawy na świeżym powietrzu, słodkie i owocowe niespodzianki oraz upragnione lody.

W kolejnych dniach reprezentanci 6-latków pilnie przygotowywali się do udziału w zawodach sportowych organizowanych w Nowym Tomyślu. Drużyna wróciła z Przedszkoliady ze złotymi medalami. Gratulujemy!

Każdy Krasnal pamiętał o przygotowaniu prezentu dla taty z okazji jego święta. W tym roku był to portret rodziny z tatą w roli głównej.

XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania z Biblioteką Pedagogiczną przebiegał pod hasłem „ Książka jest jak ogród” W ramach akcji dzieci spotkały się z paniami z Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Tomyślu w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci z zapartym tchem słuchały czytanych opowieści…

Ostatnie dni w przedszkolu minęły dzieciom na wspólnych zabawach, przygotowywaniach do uroczystości pożegnania absolwentów oraz pracach porządkowych. Konkursem plastycznym zakończyliśmy udział w projekcie „ Mamo, Tato, co wy na to?”. Podsumowaliśmy też projekt edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”. W ostatnim tygodniu pojechaliśmy wraz ze Słoneczkami do Deli Parku.

Wszystkim dzieciom i rodzicom serdecznie dziękuję za ten wspólnie spędzony rok! Życzę sukcesów i spełnienia marzeń oraz udanych i bezpiecznych wakacji!

• MAJ W KRASNALACH

• 15.06.2023 09:14
        • Maj w grupie Krasnali zaczął się bardzo muzycznie. Dzieci były zachwycone koncertem uczniów Szkoły Muzycznej z Nowego Tomyśla. Młodzi artyści zaprezentowali umiejętności gry, opowiedzieli o swoich instrumentach oraz o tym, jak wygląda nauka w ich szkole. Krasnalom, które są już po przesłuchaniach wstępnych życzymy samych sukcesów!

W bibliotece zawsze jest ciekawie! Tak też było i tym razem, gdy pani Mirosława Miarka opowiadała o nowościach książkowych. Cieszymy się, że udało się zachęcić dzieci, do odwiedzania biblioteki wraz z rodzicami.

Występ na scenie Wiejskiego Domu Kultury na długo pozostanie w pamięci licznie zebranych widzów oraz samych małych artystów. Dziękujemy za brawa!

W Teatrze Animacji Dzieci obejrzały spektakl „Misja Poznań – Gdzie są Koziołki?” Bardzo podobało nam się w Niepruszewie, gdzie zatrzymaliśmy się na odpoczynek.

Wyjątkowy dzień w maju, pełen wrażeń i planów na przyszłość to ten, w który odwiedzili nas strażacy z Zawodowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu. Plac przed przedszkolem zapełnił się wozami i sprzętem strażackim. Każdy przedszkolak miał okazję poczuć się niczym prawdziwy strażak! Dziękujemy!!!

Maj kończy się najpiękniejszym świętem. Dzieci przygotowały dla swoich mam urocze laurki w kształcie serca. Miłym zaskoczeniem były portrety mam oraz ich krótkie opisy, które w ramach niespodzianki Krasnale umieściły w galerii prac. Wszystkim Mamom życzymy wszystkiego najlepszego!!!

• Kwiecień

• 14.05.2023 19:20